کد خبر: 1007358 A

معاون استاندار خبر داد:

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ارایه خدمات در واحدهای اقامتی این استان با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و کیفیت عالی انجام می‌شود.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمدصادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: با شیوع کرونا، بیشترین خسارت به صنعت گردشگری به ویژه در استان خراسان رضوی که اقتصاد آن به زائر و گردشگر وابسته است، وارد شد.

وی افزود: با وجود خسارت سنگین به این بخش که تا پایان آبان ماه امسال بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد ریال برآورد شده است، همکاری، تعامل و همراهی مدیران، مسوولان و کارگزاران این بخش رضایت بخش و ستودنی بوده است.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با ابلاغ شیوه نامه ها و دستور العمل‌های بهداشتی شاهد اقدامات موثر در این زمینه توسط مدیران و دست اندرکاران مراکز اقامتی بودیم به طوری که نظام ارائه خدمات در مراکز اقامتی استان با رعایت این اصول کامل‌تر و نسبت به قبل با کیفیت بسیار عالی انجام می‌شود.

براتی بیان کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و ضد عفونی کردن محیط، الزام کارکنان و خدمه به استفاده از ماسک، نظارت موثر بر ورود و خروج افراد از نکات مثبتی است که در این بازدید می‌توان از آن یاد کرد.

براتی اظهار کرد: با تشکیل کمیته اماکن زیارتی و گردشگری ذیل ستاد استانی مدیریت کرونا به مسئولیت معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری پیگیری‌های ویژه در سطح استان و کشور انجام و منجر به مصوبات حمایتی خوبی توسط ستاد مدیریت کرونا شد.

وی افزود: استمهال حق بیمه سهم کارفرما در مرحله اول برای دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ و در نهایت تا پایان سال ۹۹ توسط سازمان تأمین اجتماعی، استمهال هزینه‌های آب و برق و گاز مصرفی ابتدا برای دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ و در نهایت تا پایان امسال  توسط وزارتخانه‌های نیرو و نفت، ایجاد تسهیلات ویژه برای چک‌های برگشتی و عدم شمول این گونه چک‌ها از محرومیت و ممنوعیت ناظر بر چک‌های برگشتی نتیجه اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته در حوزه این معاونت بوده است.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: استمهال یا بخشودگی کامل اجاره بهای اماکن و فضا‌های گردشگری واگذار شده به بخش خصوصی در طول دوره تعطیلی یا افزایش دوره بهره برداری حسب شرایط چارچوب واگذاری، پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد به واحد‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و پرداخت تسهیلات دوباره کم بهره با استمهال بازپرداخت تسهیلات قبلی تا پایان سال جاری با ۶ ماه تنفس از دیگر اقدمات انجام شده در این زمینه است.
استان خراسان رضوی خراسان رضوی گاز معاون تشکیل کمیته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر