کد خبر: 1006829 A

رئیس دانشگاه کردستان:

رئیس دانشگاه کردستان گفت: با انتشار اسامی ۱۶۱ هزار دانشمند توسط محققین دانشگاه استنفورد، هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان در این فهرست قرار گرفتند.

به گزارش ایلنا، رحمت صادقی اظهار کرد: در این فهرست محمدرضا ستاره در رشته فیزیک، حسن بیورانی در رشته مهندسی برق، رحمت صادقی در رشته شیمی، عبدالله سلیمی در رشته شیمی، هیمن شهابی در رشته GIS سنجش از دور ، پرهام مرادی در رشته مهندسی کامپیوتر و قباد شفیعی در رشته مهندسی برق، در جمع دانشمندان ۲ درصد برتر جهان بر اساس داده‌های پایگاه اسکوپوس در سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند.

وی افزود: در مقاله اخیر منتشر شده توسط متخصصین دانشگاه استنفورد در مجله PLOS، دانشمندان ۲ درصد برتر براساس داده‌های پایگاه اسکوپوس و تعداد ارجاعات به مقالات در طول عمر علمی پژوهشگر تا پایان سال ۲۰۱۹ و داده‌های سال ۲۰۱۹، رده‌بندی شده‌اند.

صادقی خاطرنشان کرد: گزارش تهیه‌شده از سوی متخصصان دانشگاه استنفورد، شامل فهرستی از دانشمندانی است که مقالات منتشرشده آن‌ها، پیشرفت در زمینه‌های مربوطه را تسریع و بر بهره‌وری سایر پژوهش‌گران دنیا تاثیر به‌سزایی داشته است و در لیست منتشر شده اول ۴ نفر و در لیست دوم ۷ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان حضور دارند.

وی افزود: در لیست منتشر شده، کشور آمریکا بیشترین تعداد دانشمند و در منطقه خاورمیانه به ترتیب کشورهای ایران با ۱۱۵۴ دانشمند، ترکیه با ۸۵۷ دانشمند و عربستان سعودی با ۵۵۶ دانشمند در جایگاه های اول تا سوم قرار دارند.

رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: فهرست دانشمندان ۲ درصد برتر توسط محققان دانشگاه استنفورد با بررسی و ارزیابی استنادات داده‌های پایگاه اسکوپوس و بر اساس شاخص‌های مختلف ارائه شده و اسامی ۱۶۱ هزار محقق و پژوهشگر در ۲۲ رشته موضوعی و ۱۷۶ حوزه تخصصی بر اساس شاخص‌های استنادی استاندارد طبقه‌بندی شده‌اند.

صادقی خاطرنشان کرد: دانشگاه کردستان در حال حاضر با داشتن نزدیک به ۴۰۰ عضو هیات علمی، بیش از ۱۱ هزار دانشجو، چندین مرکز تحقیقاتی و پژوهشی پیشرو، یکی از دانشگاه‌های جامع و برتر در عرصه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی است و این موفقیت جهانی نیز ثمره تلاش مجموعه منسجم علمی در این دانشگاه است.

جهان دانشجو رئیس دانشگاه عضو هیئت علمی دانشگاه استنفورد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر