کد خبر: 1005749 A

کارشناس هواشناسی استان:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: بارش برف و باران از بعدازظهر روز دوشنبه استان قزوین را ترک می کند و تا چهارشنبه این هفته بارندگی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مریم بهروزی اظهار کرد: بارندگی‌ها تا ظهر دوشنبه به صورت برف و باران در سطح استان قزوین ادامه دارد و رفته رفته با تضعیف این سیستم، از بعدازظهر دوشنبه شاهد ترک آن از سطح منطقه خواهیم بود و تا چهارشنبه هفته جاری نیز بارندگی نخواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی استان ادامه داد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، بارش‌های سطح استان امروز به ویژه در نیمه شمالی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

بهروزی با اشاره به اینکه فعالیت سیستم بارشی از فردا /یکشنبه/ گسترش بیشتری پیدا می‌کند و تمامی استان را دربر خواهد گرفت، افزود: با توجه به استقرار توده هوای سرد در منطقه، انتظار بارش برف همراه با باران را داریم اما بارش‌ها در مناطق مرتفع، کوهستانی و سردسیر به صورت برف خواهد بود.

به گفته او، در مدت زمان حضور سامانه بارشی، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی دور از انتظار نخواهد بود و احتیاط در رانندگی به رانندگان توصیه می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان یادآور شد: به لحاظ دمایی و از فردا تا اواخر هفته جاری با توجه به هوای سرد حاکم بر منطقه، دمای شبانه در تمام مناطق استان به زیر صفر درجه می‌رسد.

بهروزی ادامه داد: در شبانه‌روز گذشته آوج با منفی یک و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین طی این مدت یک تا ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

استان قزوین بارش برف بارش برف و باران جاده هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر