کد خبر: 1005400 A

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا خبر داد:

سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا از تمدید محدودیت های تردد کرونایی در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الله غلامی سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا گفت: با توجه به اعمال محدودیت‌های پنج گانه که در دو هفته گذشته اجرا شد شاهد همکاری مردم، اصناف، مشاغل و واحد‌های تولیدی و صنعتی بودیم و خوشبختانه استان اصفهان در وضعیت بهتری از کنترل بیماری کرونا قرار گرفت.

حجت الله غلامی افزود: در این مدت ۱۴ شهرستان قرمز و ۱۰ شهرستان نارنجی به چهار شهرستان قرمز و سه شهرستان زرد و بقیه شهرستان‌ها به نارنجی تغییر وضعیت داده شد.

وی با بیان اینکه شهر‌های اردستان، تیران، نایین، نطنز شهر‌های قرمز هستند، گفت: شهرستان‌های برخوار، خور و بیابانک و دهاقان هم شهر‌های زرد رنگ هستند و بقیه شهر‌های استان نارنجی اند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در استان اصفهان افزود: برای شهر قرمز، نارنجی و زرد دستورالعمل پنج گانه مثل گذشته اجرایی می‌شود برای مثال مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ در شهر‌های قرمز و برای شهر‌های نارنجی مشاغل گروه ۳ و ۴ و برای شهر‌های با وضعیت زرد تنها فعالیت مشاغل گروه ۴ ممنوع است.

به گفته وی محدودیت‌های تردد شبانه همچنان در تمام شهر‌های قرمز و نارنجی اجرا می‌شود.

گروه شغلی دو به مراکز خرید، پاساژها، مراکز شماره گذاری اتومبیل، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مراکز فروش لوازم خانگی، قنادی و شیرینی فروشی‌ها، آب میوه و بستنی فروشی‌ها، آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خودرو، فرش و موکت فروشی‌ها، خدمات چاپ دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمان، کادویی فروشی‌ها، اسباب بازی فروشی‌ها، عمده فروشی و خرده فروشی پوشاک، پارچه فروشی‌ها، پرده سراها، مراکز فروش مبلمان، کیف و کفش، مراکز فروش لوازم التحریر، خیاطی و خرازی، آتلیه و عکاسی‌ها، مشاوران املاک، فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و مراکز فروش و عرضه خشکبار و آجیل اختصاص دارد.

گروه شغلی سه، مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهد‌های کودک، استخر‌های سرپوشیده، سینما و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالار‌های پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و کاهش فعالیت مترو و حمل و نقل عمومی درون شهری را شامل می‌شود.

گروه شغلی چهارم نیز شامل همایش‌ها، برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، مدارس شبانه روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پر برخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه خانه‌ها با عرضه مواد دخانی، باغ وحش‌ها، شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی می‌شود.

حمل و نقل عمومی زیبایی کیف و کفش مترو چاپ دیجیتال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر