کد خبر: 1005288 A

معاون بنیاد برکت رضوی خبر داد:

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی از اجرای طرح حمایت از اقشار کم‌بضاعت و آسیب‌دیده با محوریت توزیع نان متبرک در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، حامد صادقی در خصوص این طرح حمایتی اظهار کرد: مرحله سوم اجرای طرح «سفره مهربانی» با محوریت توزیع نان متبرک رضوی بین خانوارهای بی بضاعت اقصی نقاط کشور به همت معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی آغاز شد.

وی بیان کرد: این طرح با مشارکت آستان قدس رضوی، خیرین و سازمان‌های مردم‌ نهاد سراسر کشور، به منظور تامین نان روزانه اقشار نیازمند برنامه‌ریزی شده و از چند ماه پیش در دستور اقدام کانون‌های خدمت رضوی استان‌ها قرار گرفته است.

صادقی اعلام کرد: در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، فارس، استان مرکزی و قزوین ضمن گردآوری فهرست نیازمندان، صدور کارت نان برای 8 هزار خانوار در دست اقدام است و سایر استان‌ها نیز در حال جذب مشارکت‌های مردمی هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون استقبال خوبی از این طرح که به نام مبارک حضرت ثامن الحجج(ع) مزین شده، صورت گرفته است، افزود: برخی از استان‌ها همچون آذربایجان شرقی، فارس و مرکزی بیشتر از میزان سهم مشارکتی که در نظر گرفته شده بود، همکاری کرده‌اند.

به گفته این مقام مسئول، در استان خراسان رضوی نیز این طرح پس از اجرای طرح مقدماتی توزیع کارت نان با عنوان «مشهد بدون گرسنه» طی دو سال گذشته با تحت پوشش قرار دادن 5 هزار خانواده نیازمند و نیز اجرای طرح‌های مختلف با هدف کمک به اقشار کم‌برخوردار در دوران کرونا، در حال جمع‌آوری کمک‌های مردم نیک‌اندیش مشهدی است.

وی با اشاره به طرح دیگری با همکاری کانون‌های خدمت رضوی در استان‌ها برای کمک به نوعروسان سراسر کشور گفت: در این برنامه، آستان قدس رضوی اعتبارات تخصیص داده شده به هر استان را به بانک‌های عامل منتقل می‌کند و در قالب وام‌های قرض الحسنه به مبلغ 50 میلیون ریال به زوج‌های بی بضاعت شناسایی شده توسط کانون‌های رضوی اعطاء می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: این طرح حمایتی نیز در سال‌های گذشته به اشکال مختلف با هدف کمک به زوجین جوان برای تشکیل خانواده به اجرا در آمده است.

استان خراسان رضوی استان مرکزی مشهد اردبیل ثامن الحجج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر