سرخط خبرها:
کد خبر: 1005174 A

همزمان با فرا رسیدن شب بلدا برگزار می شود؛

همزمان با فرارسیدن بلندترین شب سال، مسابقه قصه گویی آزاد مادربزرگ ها و پدربزرگ ها با محوریت قصه ها و مثل ها، نقل ها، داستان های کهن و بومی بصورت فارسی و محلی با همکاری مشترک کتابخانه های عمومی گیلان ، سازمان بهزیستی و گروه فرهنگی گیل قصه در گیلان برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نخستین مسابقه قصه گویی آزاد مادر بزرگ ها و پدربزرگ ها با محوریت قصه ها و مثل ها، نقل ها، داستان های کهن و بومی بصورت فارسی و محلی از امروز 12 آذر ماه به مدت دو هفته در گیلان برگزار می شود.

در این مسابقه فرهنگی که به مناسبت فرارسیدن بلندترین شب سال و نیز اهمیت این روز در فرهنگ ایران و در دو بخش قصه گویی فارسی و محلی برگزار می شود، شرکت کنندگان با ارسال آثار خود به صورت فایل ویدیویی به مدت حداکثر15 دقیقه به صورت افقی و با کیفیت مطلوب به دایرکت صفحه اینستاگرام مثبت ۶۰ ساله ها به نشانیmosbate60sal و پست الکترونیک اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به نشانی p.r@gilanpl.ir می توانند در این رویداد فرهنگی شرکت کنند.
همچنین مهلت شرکت این مسابقه فرهنگی قصه گویی تا27 آذر ماه 1399 بوده و چهار اثر برگزیده پس از داوری نهایی در روز 30آذر ماه و همزمان با شب چله معرفی خواهند شد.
طبق اعلام دبیرخانه این مسابقه برگزیدگان این مسابقه در بخش های جداگانه قصه گویی فارسی و قصه گویی محلی ضمن اهدای لوح سپاس و مبالغ نقدی تقدیر می‌شوند که بر این اساس، نفر اول جایزه 3میلیون ریالی، نفر دوم جایزه 2میلیون ریالی و نفرات سوم و چهارم حائز دریافت جایزه1 میلیون ریالی خواهند بود.
علاقمندان به شرکت در این مسابقه همچنین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۰۵۶۹۲۸۹۳۲ تماس حاصل کرده و از جزئیات و نحوه شرکت در این رویداد فرهنگی باخبر شوند.

 

بهزیستی پست الکترونیک کتابخانه های عمومی داستان ارسال آثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر