کد خبر: 1004980 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اتاق اصناف استان اردبیل از پلمب 15 روزه اصناف متخلف به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی خبر داد.

شاپور رضایی افشار در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، رعایت محدودیت های کرونایی توسط اصناف و کسبه را در راستای مهار بیماری کرونا مهم عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه استان اردبیل در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد لذا از تمامی اصناف و بازاریان می‌خواهیم تا در جهت کاهش شیوع بیماری کرونا در جامعه همکاری بیشتری را با اتاق اصناف و سایر نهادهای مرتبط با این امر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تمامی کافی شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها و محل‌های سرو قلیان تعطیل است، اذعان کرد: متاسفانه در بازرسی‌ها به مواردی برخورد کردیم که جوانان در کافی شاپ و اماکنی نظیر آن حضور یافته بودند که با این اماکن برخورد جدی انجام شد.

رئیس اتاق اصناف استان اردبیل تاکید کرد: مردم برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا حتما از حضور در مراکزی که طبق قانون باید تعطیل شود بپرهیزند تا با کاهش آمار ابتلا به این بیماری شاهد گشایش مغازه ها و بازگشت کسبه و مشاغل خود باشیم.

رضایی‌افشار ضمن قدردانی از روسای اتحادیه‌های صنفی در راستای همکاری با اتاق اصناف، بیان کرد: اتحادیه‌ها در جهت آگاه‌سازی مشاغل زیر مجموعه خود همکاری خوبی داشته‌اند و خواستاریم این همکاری همچنان تداوم داشته باشد.

وی از انجام 5 هزار و 411 مورد بازرسی از اصناف در دهه اول آذرماه سالجاری خبر داد و گفت: 31 اکیپ با همکاری اتحادیه های صنفی، بازرسان و پرسنل اصناف، بازرسین صمت و سراکیپ های فرمانداری در طول اعمال محدودیت های کرونایی اقدام به بازرسی از اصناف در راستای نظارت بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی کرده اند.

رئیس اتاق اصناف استان اردبیل با تاکید بر اینکه اصناف حتما دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند تا با پلمب مغازه ها دچار خسارات مضاعف نشوند، تصریح کرد: صنوفی که در بازرسی‌ها عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی آنان محرز می شود در شهرهایی که دارای وضعیت قرمز هستند به مدت 15 روز و در شهرهای دارای وضعیت زرد به مدت یک هفته پلمپ می شوند.

کرونا بازرسی اصناف اصناف و بازاریان محدودیت های کرونایی اصناف اردبیل بازرسی ها محدودیت های کرونایی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر