کد خبر: 1004924 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: نیروی انتظامی همانند چشم و بازوی دستگاه قضایی است و این دو، لازم و ملزوم و حافظان یکدیگر هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی در دیدار با سردار علی ابراهیمی فرمانده جدید انتظامی استان قزوین، اظهار کرد: باید این نگاه به تمامی همکاران دستگاه قضایی و انتظامی منتقل شود تا با همکاری و حرکت این دو دستگاه در کنار هم شاهد کمترین وقوع جرم در جامعه باشیم.

رئیس دادگستری کل استان با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی و انتظامی لازم و ملزوم یگدیگرند، بیان کرد: حقیقتا تعامل این دو دستگاه، ثمرات بسیاری در ارائه خدمات به مردم دارد که خوشبختانه این تعامل و همکاری همواره برقرار بوده است.

قدرتی ضمن تقدیر از تعامل دو سویه مسوولان انتظامی استان با مجموعه قضایی، خاطر نشان ساخت: دستورهای قضایی زمانی می‌تواند تأثیرگذار باشد که نیروی انتظامی با جدیت و قاطعیت آنها را اجرا و پیگیری کند.

وی ادامه داد: پیشگیری از وقوع جرم، احیای حقوق عامه، مبارزه با فساد، حفظ حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع از سیاست‌های مهم قوه قضاییه است که تحقق آن به مشارکت تمامی دستگاه‌ها به خصوص نیروی انتظامی نیاز دارد و هماهنگی با دستگاه قضایی انتظار ما است.

مقام ارشد قضایی استان اذعان کرد: اگر نیروی انتظامی موفقی در جامعه داشته باشیم قطعاً دستگاه قضایی موفقی نیز خواهیم داشت بنابراین اگر نیروی انتظامی در بحث پیشگیری از وقوع جرم و مقابله با جرائم بتواند موفق عمل کند، قطعاً شاهد کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی، کاهش آمار جمعیت کیفری و آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

رئیس کل دادگستری استان اضافه کرد کرد: امنیت، عدالت و رفاه سه نیاز مشترک همه انسان‌ها است و اگرچه سازمان‌ها و نهادهای متعددی در تحقق امنیت نقش دارند اما نقش نیروی انتظامی گسترده، همه جانبه و فراگیر است.

قدرتی یادآور شد: انتظار می‌رود تشکیل نشست‌های مشترک و تخصصی به منظور شناسایی خلاها و رفع نواقص به صورت مستمر در دستور کار هر دو دستگاه قرار گیرد.

استان قزوین دستگاه قضایی قوه قضاییه نیروی انتظامی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر