کد خبر: 1004827 A

با هدف حفظ محیط زیست؛

نشست مشترک سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز و مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد در خصوص مسائل زیست محیطی برگزارشد.

به گزارش ایلنا از البرز علی مهدی پور در نشستی که با مدیر  کل حفاظت محیط زیست استان البرز و مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد برگزار شد با بیان اینکه هدف همه ما خدمت رسانی به جامعه است و باید نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنیم و نسبت به آن توجه و آگاهی داشته باشیم بر ضرورت توجه به الزامات زیست محیطی توسط واحدهای صنعتی تاکید کرد و گفت: نقش مسئولان بهداشت، ایمنی، محیط زیست و آتش نشانی در این زمینه اهمیت دارد و همه در قبال الودگی هوا، خاک و آب مسئول هستیم، مهدی پور  در این جلسه یکی از مهمترین اهداف ایجاد شهرک ها و نواحی صنعتی را حرکت در راستای توسعه پایدار عنوان کرد و گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان بر خود لازم دانسته که همانند گذشته با به کار گیری معیارهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست در مسیر توسعه پایدار گام بردارد.

وی همچنین به ارائه گزارشی از اقدام ها و فعالیت های صورت گرفته در راستای جلوگیری و پیشگیری از خطرات انسانی و زیست محیطی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان پرداخت.

وی افزود؛  پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی اشتهارد بااستقرار سیستم های پایش لحظه ای پساب، مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی، توسعه فضای سبز، ایجاد دفتر ایمنی، بهداشت و محیط زیست در شهرک صنعتی با رعایت ضوابط و معیارهای استقرار واحدهای صنعتی، مدیریت پسماند، مدیریت پایش و کنترل صنایع آلاینده، ایجاد ایستگاه های آتش نشانی و خدمات ایمنی را از مهمترین اقدام ها و فعالیت های صورت گرفته در این شهرک عنوان کرد.

فردین حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان  نیز با تاکید بر رعایت الزامات زیست محیطی توسط واحد های صنعتی اظهار داشت: برخی از واحدهای صنعتی که هیچ الزام محیط زیستی را رعایت نمی کنند، علاوه بر تهدید سلامت عمومی به سلامت خود و  کارکنان خود نیز توجهی ندارند.

حکیمی با بیان اینکه در راستای حفظ حقوق و سلامت مردم هیچ گونه مماشاتی با واحدهای صنعتی آلاینده نداریم افزود: برای محیط زیست اولویت نخست مردم هستند ولازم است به حقوق شهروندی آنها توجه شود.

وی بر ایجاد حس مسئولیت اجتماعی در بین مسئولان و کارکنان واحدهای صنعتی تاکید کرد  و گفت: مهتمرین راهکار  برون رفت از مشکلات موجود در حوزه محیط زیست، ایجاد حس مسئولیت اجتماعی در این زمینه است و اطلاع رسانی و افزایش آگاهی های زیست محیطی لازمه ترویج حس مسئولیت اجتماعی در بین مدیران و کارکنان واحدهای صنعتی است.

 

شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز محیط زیست البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر