کد خبر: 1004735 A

در سومین نشست مسئولان بسیج و بهداشت که به‌ منظور هماهنگی، واکاوی چالش‌ها و همچنین راهکاری‌های لازم به جهت اجرای دقیق‌تر طرح شهید سلیمانی برگزار شد، طرفین بر تداوم همراهی هدفمند و اثربخش تأکید کردند.

به گزارش ایلنا از رشت،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سومین نشست هماهنگی اجرای طرح ملی خانواده محور سردار شهید سلیمانی با اشاره به نقش پررنگ بسیج به‌عنوان بزرگ‌ترین اهرم کمک‌کننده به مدافعان سلامت، اظهار کرد: گرچه در اجرای طرح بزرگ و ملی شهید سلیمانی بسیاری از دستگاه‌های اجرایی و خدماتی با دانشگاه علوم پزشکی گیلان همکاری دارند، اما بخش اعظم مسؤولیت اجرایی این طرح بر عهده جان‌برکفان در بسیج است.

سالاری با بیان اینکه در اغلب شهرستان‌های استان گیلان، نشست های هماهنگی  جهت اجرای دقیق‌تر این طرح برگزارشده، افزود: در چندین شهرستان استان ازجمله مرکز استان و شهرستان آستانه‌اشرفیه، طرح شهید سلیمانی به شکل عملیاتی آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با اجرای طرح شهید سلیمانی و تداوم همکاری‌های هدفمند و اثربخش، سیر شیوع ویروس کرونا تا حد قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند، گفت: در این طرح که بسیجیان با تشکیل تیم عملیاتی در کنار کارشناسان بهداشت حضور پیدا می‌کنند، علاوه بر شناسایی بیماران کرونا در فرایند انتقال آن‌ها و همچنین در بخش حمایتی نیز پشتیبانی خواهند کرد.

سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست مشترک، با تأکید بر آمادگی همه‌جانبه سپاه در کنترل شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: تمام فعالیت‌های سپاه در همه بخش‌ها به مدت یک ماه تعطیل است و این نهاد مردم پایه، هیچ کاری مهم‌تر از خدمت به مردم در مقابله با کرونا ندارد.

او با بیان اینکه سپاه، همه عزم خود را برای غربالگری و شناسایی بیماران به کار گرفته است، افزود: تاکنون نشست های هماهنگی به جهت آماده‌سازی تیم‌های بیماریابی و فراهم کردن امور برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در طرح شهید سلیمانی انجام‌شده و انتظار می‌رود با غربالگری جهش گونه در این طرح، شاهد کاهش اشاعه آن در استان باشیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان همچنین بر لزوم تشدید نظارت‌ها در بازار و اصناف به جهت همراهی همه‌جانبه بازاریان تأکید کرد و گفت: مردم در اغلب موارد همکاری شایسته‌ای با تیم‌های غربالگری دارند اما به نظر می‌رسد در بخش نظارت‌ها باید تلاش‌ها بیشتر باشد که ما آمادگی حضور در این بخش را نیز داریم.

سردار عبدالله پور با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی روزهای نخست اجرایی خود را در استان سپری می‌کند، گفت: با استمرار تلاش‌های فعلی بسیجیان با کادر سلامت انتظار می‌رود علاوه بر کنترل سیر بیماری ، شاهد کاهش مبتلایان و جان‌باختگان در استان باشیم.

بسیج دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سلامت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر