کد خبر: 1004125 A

مدیرکل بنیاد مسکن زنجان خبرداد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تاکنون طرح هادی در ۲۶۶ روستای استان مورد بازنگری قرار گرفته است و در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستاهای استان را دارد.

به گزارش ایلنا از زنجان، رضا خواجه‌ای با اعلام این خبر، گفت: با هدف شناسایی نیازهای جدید و برنامه‌ریزی‌های لازم، طرح هادی ۱۹۳ روستای این استان نیازمند بازنگری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، با بیان اینکه هر ساله بازنگری طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و تملک دارایی ها در دستور کار بنیاد مسکن استان قرار می گیرد ،گفت: مبلغ اعتبار مصوب جهت تهیه طرح هادی و بازنگری در سال جاری از منابع ملی 5065 میلیون ریال برای 14 روستا است.

وی هدف از اجرا و بازنگری طرح هادی روستایی را ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، ساماندهی وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات زیست محیطی اعلام کرد و گفت: این طرح‌ ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: بازنگری طرح هادی پس از اتمام دوره 10 ساله طرح مصوب قبلی روستا انجام شده یا بر اساس ضرورت های مختلف قبل از 10 سال مورد بازنگری قرار می گیرد، البته پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آنها نیز باید بررسی و تحلیل شده و تایید شوند.

خواجه ای تصریح کرد: در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستاهای استان را دارد.  

وی در پایان، با بیان اینکه میانگین اجرای طرح هادی در سطح کشور ۴۶/۲ درصد و در زنجان۵۶/۳  درصد است، افزود: عملکرد استان در این زمینه بالاتر از میانگین کشوری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان/خواجه ای/ طرح هادی/ت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر