کد خبر: 1004037 A

همزمان با چهلمین هفته شیوع کرونا؛

مدیر کل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان ضمن اعلام اینکه در چهلمین هفته ابتلا به کرونا عملکرد مطلوب تری به دست آمده است‌، اقدامات کمیته نظارت و ارزیابی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا سمنان را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا از سمنان، قاسم شریفی مدیر کل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری و رئیس کمیته نظارت و ارزیابی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا با اشاره به اینکه مدیر ، کارمند ، کارفرما و کارگر، مسجدی ها و ورزشی ها و شاغلین بخش آزاد و صنوف و... اگر همراه بوده و سلسله وار همدیگر را حمایت کردیم موفق خواهیم‌ بود در غیر این صورت، اگر جزیره ای فکر کنیم و به صورت سیستمی عمل نکنیم حق هم استانی های عزیزی که حداکثر رعایت را داشتند ضایع و عملکرد آن ها صرفا تاثیر فردی بر حفظ سلامتی خودشان داشته و اثرات این زحمت ها و محدود شدن ها بر مدیریت بیماری در سطح جامعه شکل حداقلی می گیرد.

او افزود:به‌رغم فرسایشی شدن فرایند مدیریت بر بیماری، فشار اقتصادی و دغدغه های معیشتی مردم، ترس و اضطراب ناشی از سایه  مرگ بر اثر بیماری کرونا از دست دادن تعداد قابل توجهی از دوستان و اقوام و هم وطنان، با همراهی حداکثری در چهلمین هفته ابتلا عملکرد مطلوب تری به دست آمده است.‌

شریفی بیان کرد: از نخستین روز اجرای طرح، نظارت ها و بازرسی ها با جدیت بیشتر و رویکرد متفاوت تر نسبت به قبل انجام شده است‌.

او تصریح کرد: در 9 روز ابتدایی این طرح در کل استان ۹۸۶۲ بازدید و بازرسی در پنج حوزه ی تعریف شده   ادارات، آموزشی، فرهنگی، تجاری بازرگانی خدماتی و ترددها انجام شده است که از این تعداد ۵۰۴۲ بازرسی مرتبط با حوزه تجاری، بازرگانی و خدماتی بوده است. 

مدیرکل دفتر بازرسی استانداری سمنان یادآور شد: تعداد تخلفات گزارش شده از آغاز طرح محدودیت های هوشمند ۱۰۶۵ مورد بوده است که ۱۲۱ مورد در حوزه ادارات و سازمان ها، ۵۳۵ مورد در حوزه تجاری، خدماتی، بازرگانی و کمتر از ۳۹ مورد در حوزه آموزشی و فرهنگی و حدود ۳۷۰ مورد در حوزه ی ترددها بوده است‌ که‌ طبق ضوابط و متناسب با حجم تخلف از تذکر شفاهی و کتبی تا جرایم نقدی و پلمب واحد اعمال قانون صورت گرفته است‌.

او اظهار داشت: بر اساس ارزیابی کمیته بازرسی و نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا درصد اعمال محدودیت ها و میزان رعایت حوزه های مختلف که روزانه رصد شده در حوزه ادارات، کارکنان و سازمان ها در گزارشات روزانهمیزان رعایت محدودیت ها کمتر از ۸۷ درصد گزارش نشده است.

شریفی تاکید کرد: در حوزه آموزشی در 9 روز گذشته حداقل میزان رعایت در شهرستان های استان ۹۷ درصد بوده است. 

او با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی میزان رعایت محدودیت ها در مساجد، مراسم مذهبی، مراسم آیینی و... از ۹۷ درصد کمتر نبوده است گفت: میزان رعایت در حوزه تجاری، بازرگانی و خدماتی که دارای جامعه ی هدف بسیار بزرگی است و همراهی این گروه در مقایسه با گذشته بیشتر بوده است در پایین ترین میزان رعایت ۹۱ درصد بوده است.

رئیس کمیته ارزیابی ستاد کرونا سمنان تصریح کرد: با بررسی میزان رعایت مقررات منع تردد در شهرستان های مختلف استان کمتر از ۹۰ درصد گزارشی دریافت نکردیم.

او بیان کرد: گزارش ارائه شده در میزان رعایت دستورالعمل ها در محدودیت های جدید میانگین میزان رعایت در نه روز ابتدای آذرماه نیست بلکه بررسی ارزیابی های روزانه به تفکیک شهرستان ها است.

شریفی خاطر نشان ساخت: از اقدامات دیگر کمیته احصا چالش ها و مشکلات شهرستان ها در اجرای طرح پیگیری و تلاش برای حل مشکلات گزارش شده در سریع ترین زمان ممکن بوده است.

او گفت: در این مدت بیش از ۱۳۰ چالش یا مشکل از سوی فرمانداری ها مطرح شده است که تا این لحظه صد در صد مشکلات طرح شده پیگیری و قریب به ۶۰ درصد آن ها برطرف شده است. 

 

 

کرونا ویروس جدید ستاد کرونا سمنان کمیته نظارت ستاد کرونا سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر