کد خبر: 1003999 A

فرماندار رشت خبر داد:

فرماندار رشت با اشاره به آغاز طرح غربالگری کرونا در راستای شناسایی بیماران کرونایی، خواستار همدلی و همراهی آحاد مردم و مسئولان در راستای کنترل شیوع این بیماری شد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با بیان اینکه کاهش این بیماری منحوس نیازمند همکاری و مشارکت همگان است، افزود: بی‌توجهی به این بیماری و سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب از دست دادن بسیاری از هموطنان و همشهری‌هایمان می‌شود.

فتح اللهی با تاکید بر اینکه وحدت و همدلی در مقابله با کرونا موجب ریشه‌کنی این بیماری می‌شود، افزود: با اجرای طرح سردار شهید سلیمانی در قالب غربالگری محله به محله، افراد مشکوک شناسایی و به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند.
 
وی به نقش سپاه و بسیج در اجرای این طرح اشاره کرد و خاطرنشان کرد: همواره نیروهای مخلص سپاه و بسیج در بحران‌ها، یار و یاور محرومین و دولت بودند که جا دارد از این قشر توانمند تشکر و قدردانی شود.
 
وی به آسیب‌های اقتصادی ناشی از بیماری کرونا اشاره و اضافه کرد: علاوه بر هزینه های درمانی که به خانواده‌های بیماران کرونایی و دولت تحمیل می شود، اصناف، بازاریان و فعالان حوزه گردشگری و هتل‌داران در این بحران دچار آسیب های اقتصادی جدی می‌شوند و از همین رو همه باید کمک کنیم تا هر چه سریعتر این بیماری تحت کنترل در آید.
 
فتح اللهی افزود: خیرین در زمینه معیشت و کمک به هم نوع و آسیب دیدگان کرونا ویروس همکاری داشته باشند و از این فعالیت نوع دوستانه در این شرایط حاد دریغ نورزند.
 
فرماندار رشت ابراز امیدواری کرد: با همدلی، همکاری و تقویت و ارتقا سلامت جامعه امیدواریم یک بار دیگر شاهد هیاهوی دانش آموزان در مدارس و رفت و آمدهای عادی مردم در بازار و آرامش همیشگی جامعه باشیم.‌
بسیج خانواده دانش آموزان سلامت مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر