کد خبر: 1003946 A

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از اختصاص هزار و 250 تن مرغ تنظیم بازار به استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، با هدف بررسی قیمت مرغ و تنظیم بازار این محصول، جلسه ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان به دبیری سازمان صمت در محل استانداری برگزار شد.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: در حال حاضر قیمت مرغ‌کشتار روز در سطح استان کاهش داشته و این روند همچنان ادامه دارد.

داوود شهرکی قیمت عرضه مرغ تنظیم بازار را 15 هزار تومان عنوان کرد و گفت: 700 تن مرغ در مرحله اول توزیع و 550 تن مرغ نیز در حال توزیع در سطح استان است که جمعا تاکنون سهمیه استان 1250 تن برآورد شده است.

شهرکی افزود: آمار جوجه ریزی نیز بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی در این ایام در سطح مرغداری‌های استان بهبود یافته و قطعاً در هفته‌های بعد که به چرخه تولید وارد شود به قیمت مصوب خواهیم رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز در این جلسه بر رصد مرغداری ها در میزان استفاده از نهاده های دامی دولتی تاکید کرد و گفت: مرغداری‌ها موظف اند بر اساس میزان استفاده از نهاده های دولتی مرغ تولیدی را به قیمت مصوب به کشتارگاه‌ها استان عرضه کنند و رصد میزان استفاده از نهاده های دامی باید توسط دستگاه‌های متولی به طور جد انجام شود.

IMG-20201201-WA0007

زنگنه همچنین افزود: باید برنامه‌ریزی برای تداوم فعالیت کشتارگاه‌ها انجام شود تا کشتارگاه‌ها حداقل بتوانند در یک شیفت کاری و بدون تعطیلی فعالیت کنند و کشتارگاه‌های ایرانشهر و زابل نیز انگیزه‌ای برای راه اندازی داشته باشند.

معاون استاندار گفت: اگر در این بین کمبود مرغ زنده برای عرضه به کشتارگاه ها وجود دارد باید برنامه‌ریزی برای واردات مرغ زنده از استان های همجوار انجام شود.

تنظیم بازار سازمان صنعت معدن و تجارت سیستان و بلوچستان معاون بهبود یافته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر