کد خبر: 1003596 A

مدیرکل انتقال خون استان خبر داد:

مدیرکل انتقال خون استان خراسان جنوبی گفت: از ابتدای ورود دستگاه پلاسما فرزیس به این استان بهبود یافتگان از کرونا ۵۷۵ واحد پلاسما اهدا کرده اند.

به گزارش ایلنا، ابراهیم میری مقدم با اشاره به استقبال خوب مردم استان در افزایش استقبال بهبودیافتگان کرونا در خراسان جنوبی از اهدای پلاسما به بیماران کرونایی گفت: اهدای پلاسما از ابتدای مهر افزایش خوبی داشته به طوریکه یک دستگاه پلاسما فرزیس موجود در بیرجند بی وفقه در حال دریافت پلاسمای بهبود یافتگان است.

میری مقدم افزود: از ابتدای ورود دستگاه پلاسما فرزیس در مرداد به خراسان جنوبی بهبود یافتگان از کرونا ۵۷۵ واحد به دو روش فرزیس و ریکاورد اهدا کرده اند.

وی همچنین از کاهش ۳۰ تا چهل درصدی درخواست پلاسما از سوی بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: در حال حاضر تقریبا روزانه ۸ تا ۱۷ نفر برای اهدای پلاسما به مرکز انتقال خون استان مراجعه می‌کنند که در یک هفته اخیر با درخواست‌های بیمارستان‌ها به صورت پایاپای تامین می‌شود.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی با بیان اینکه نزدیک به ۸۴درصداهداکنندگان خون در خراسان جنوبی اهدا کننده مستمروباسابقه هستند گفت: ازابتدای سال ۹۹ تا نهم آذر ۱۷ هزار و ۸۹۹ نفر برای اهدای خون به مراکزخونگیری استان مراجعه کرده اند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۴۳۹ نفرموفق به اهدای خون شده اند.

انتقال خون بیمارستان خراسان جنوبی استان پلاسما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر