کد خبر: 1003394 A

در دو روز اخیر رخ داد؛

بر اثر بارندگی‌های شدید در خوزستان 9 شهرستان دچار آبگرفتگی و 10 منزل مسکونی در ایذه تخریب شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بارندگی شدید در خوزستان، باعث آبگرفتگی در سطح شهرستان‌های اهواز، کارون، آبادان، خرمشهر، شادگان، رامهرمز، رامشیر، ماهشهر و ایذه شد.

بخشدار سوسن از توابع ایذه گفت: در جریان بارندگی‌های ۲ روز اخیر سقف ۱۰ خانه روستایی در این بخش فرو ریخته است.

وی افزود: هماهنگی‌های لازم با هلال احمر برای امدادرسانی به خانواده‌هایی که دچار تخریب منزل مسکونی شده‌اند انجام شده‌است.

بخشدار سوسن از آبگرفتگی چندین خانه در روستاهای دیگر سوسن مانند پیرانشاه، شهرک منجفکه و پلم سرداب خبر داد و تصریح کرد: در برخی از این مناطق لزوم احداث سیل بند در بالا دست روستاها احساس می‌شود که متأسفانه تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امدادرسانی به یک هزار و ۲۱۲ خانوار در ۲۴ ساعت گذشته به همت تیم‌های عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان انجام شد که ۱۰۸ امدادگر و نجاتگر این جمعیت بی وقفه در حال ارائه خدمت و امداد رسانی به مردم هستند.

وی افزود: با توجه به شدت بارش‌ها در شهرستان بندر ماهشهر ۴ مرکز اسکان در شهر‌های ماهشهر، شهید چمران و بندر امام برپا شده و ۲۵۵ نفر نیز تاکنون در این مراکز اسکان یافته اند.

خدادادی با اشاره به توزیع اقلام اولیه زیستی و موادغذایی در بین خانوار‌های متاثر از آبگرفتگی‌های اخیر، بیان کرد: این اقلام زیستی شامل پتو، موکت، چادر و والر، بسته‌های مواد غذایی جیره‌ی یک ماه و ۷۲ ساعته و بسته‌های بهداشتی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: تلاشگران داوطلب جمعیت هلال احمر استان خوزستان تا پایان رفع مشکلات ناشی از آبگرفتگی‌ها در کنار مردم خواهند ماند و عملیات‌های امداد رسانی ادامه دارد.

جمعیت هلال احمر استان خانواده مدیرعامل جمعیت هلال احمر ماهشهر خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر