کد خبر: 1003389 A

مدیر عامل هلال احمر استان خبرداد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین از رهاسازی و امدادرسانی به ۷۳ نفر در گردنه‌ها و جاده‌های برفی استان قزوین با تلاش نجاتگران جمعیت هلال احمر استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن آصفی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۱ نفر در گردنه بهرام آباد، ۲۵ نفر در گردنه قسطین لار و ۶ نفر در جاده معلم کلایه رهاسازی و امدادرسانی شدند.

 مدیرعامل هلال احمر استان با اشاره به رهاسازی یک شهروند در برف و کولاک گردنه کاماسار، افزود: شامگاه گذشته،  گزارشی مبنی بر گرفتاری فردی با خودروی وانت نیسان در این گردنه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان ارسال شد که به منظور توزیع نان بین اهالی روستاهای آن منطقه در برف و کولاک گرفتار شده بود.

آصفی ادامه داد: بلافاصله یک تیم امداد و نجات در برف و کولاک و در پی آن یک تیم پشتیبان دیگر با توجه به شرایط جوی نامساعد و ارتفاع زیاد برف به منطقه اعزام شدند و برای جست و جو و نجات فرد مورد نظر اقدام کردند.

وی بیان کرد: با توجه به برف سنگین منطقه و کولاک موجود، تردد بدون زنجیر چرخ حتی برای خودروی امدادی و کمکدار جمعیت هلال احمر نیز میسر نبود بنابراین نجاتگران جمعیت هلال احمر با همراهی ۲ نفر از اهالی منطقه که از اقوام فرد گرفتار در برف و کولاک بودند با پیمودن مسیر دشوار و ساعت‌ها تلاش، علیرغم برف و کولاک شدید و اعزام تیم امداد و نجات پشتیبان به فرد مورد نظر دسترسی پیدا کرده و او را بعد از رهاسازی به منطقه امن انتقال دادند.

این مسئول از شهروندان خواست با توجه به بارش برف در اکثر جاده‌های ارتباطی و گردنه‌های استان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و حتما جوانب ایمنی را در سفرهای ضروری رعایت نمایند.

استان قزوین بارش برف جاده جمعیت هلال احمر استان هلال احمر استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر