کد خبر: 1003114 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

با حضور منصوریان در تراکتور انتظار قهرمانی این تیم در بین هواداران تبریزی نیز از بین رفت و پرشورها نا امید‌تر از قبل فقط نتایج این تیم را دنبال می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،باشگاه تراکتور، هدایت تیم فوتبالش را در فصل بیستم به علیرضا منصوریان سپرد. بعد از انتخاب منصوریان انتقادات فراوانی از سوی اصحاب رسانه و هواداران به این انتخاب شد. با حضور منصوریان انتظار تراکتور قهرمان از بین رفت. انتخاب های نامطلوب بازیکنان و فراری دادن چند بازیکن باعث شد، هواداران ناامیدتر از قبل نتایج را دنبال کنند.

با حضور محمد علیپور در راس مدیریت باشگاه چند بازیکن تیم از جدا شدن، منصرف شدند. علیپور، سعید واسعی را از میزمذاکره با استقلال به تراکتور آورد تا نقاط ضعف تیم بهبود پیدا کند. با شروع هفته اول و تساوی مقابل تیم مسجد سلیمان (که با چهارده بازیکن به تبریز آمده بود) و استعفای غیر منتظره علیپور از مدیریت، تراکتور از هفته اول وارد حاشیه شد. علیپور با اعلام اینکه نمی تواند در فضای مه آلود! کار را ادامه دهد، بعد از بازی هفته دوم با نساجی در صفحه شخصی خود به بعضی از ابهامات پاسخ داد.

اما در هفته سوم ، تراکتور قافیه را به سپاهان باخت. سپاهان با محرم نویدکیا و حضور مربی با دانشی مثل مرزبان، تراکتور را به طور کامل آنالیز کرده بود. تراکتور با سه دفاع به مقابله با سه مهاجم سپاهان پرداخت. عدم وجود مربی با دانش و کاربلد کنار منصوریان باعث شده که تراکتور در مقابل همه تیم ها با یک روش بازی  کند. تیم سپاهان توانست با بازی مالکانه تراکتور را شکست دهد. تراکتور منصوریان در مقابل سپاهان هیچ برنامه ای برای گل زدن نداشت.

منصوریان با تعویض های اشتباه نیز نتوانست حتی یک امتیاز بازی را از آن خود بکند. هر چند زود است در مورد آینده تیم قضاوت کنیم اما بی شک تیمی که می خواهد قهرمان شود، اولین قدم داشتن مدیر قوی در کنار کادرفنی قوی با بار فنی بالا است.

بعد از رفتن علیپور، تراکتور مدیریت قوی و توانمند خود را از دست داد، اما در رابطه با کادرفنی متاسفانه جزء منصوریان شخص شناخته شده ای در کادرفنی نیست.  در بحت تمرین دهنده، بدنسازی و آنالیز، تراکتور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند. در بخش بدنسازی مربی گمنام بدون داشتن رزومه کافی در راس کار است.عدم توانمندی او درآماده سازی بازیکنان مقابل سپاهان، کاملا مشهود بود. عدم  وجود آنالیزور توانمند کنار منصوریان نکته مهمی است که قطعا تراکتور لطمه خواهد خورد.

نکته سوم حضور عباس چمنیان مدرس مربیگری و مربی سابق تیم ملی جوانان در کنار منصوریان بعنوان مشاور و مدیر فنی است. هرچند به قول علی پروین ،مدیر فنی در ایران یعنی کشک، اما برای چمنیان این چنین نیست. وی نقش بسزایی در آوردن مربی بدنساز(خدادی در تیم ملی جوانان همکار چمنیان بود) و ... را داشته است. در طول این مدت اگر کسی رزومه ی چمنیان را نمی دانست قطعا فکر می کرد او سخنگوی باشگاه تراکتوراست، زیرا بیشتر از منصوریان و عوامل باشگاه مصاجبه کرده است. وظایف چمنیان بعنوان مدیرفنی مشخص نیست!

بقول علی کریمی اسطوره فوتبال ایران و بازیکن سابق تراکتور، اگر تیمی بخواهد قهرمان باشد باید از راس باشگاه تا تدارکات و آبدارچی، شوق و انگیزه و توانایی آن را داشته باشد.

ما در تراکتور زنوزی چیزی برای قهرمانی نمی بینیم، تراکتور در جام حذفی نیز، با بحران استقلال توانست قهرمان شود.

 در نوشته های بعدی حتما عملکرد زنوزی را بررسی خواهیم کرد.

با باررسی عملکرد مربیان تراکتور از سال نود و یک تا کنون  در سه هفته ابتدایی گلمحمدی که لیگ را با پنجره بسته آغاز کرده بود و تراکتور جان توشاک، تراکتور منصوریان ضعیف ترین عملکرد را داشته است. منتظریم تا تراکتور ایده آل منصوریان را در زمین چمن مصنوعی رفسنجان مقابل تیم مس این شهر ببینیم و قضاوت را برعهده هواداران فهیم تراکتور می‌گذاریم.
 

نویسنده: بابک صفری

استقلال جاده علی پروین مسجد عباس چمنیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر