کد خبر: 1002837 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: ۱۴۶ سرمایه گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین از ابتدای سال جاری تاکنون جذب شده‌اند که نشانگر رشد ۱.۸ برابری جذب سرمایه‌گذاران نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا خانپور اظهار کرد: در راستای جذب سرمایه‌گذار، ایجاد رونق اقتصادی، توسعه تولیدات ایرانی و اشتغال پایدار جوانان و کمک به تحقق شعار سال، شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در هشت ماهه سال جاری موفق به جذب ۱۴۶ سرمایه گذار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان شده است، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۸۰ قرارداد بود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یادآور شد: میزان سرمایه گذاری قراردادهای منعقده در سال جاری بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال است و با راه اندازی این طرح های صنعتی زمینه امید به اشتغال و اشتغال پایدار چهار هزار و ۶۷۴ نفر فراهم خواهد شد.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین  با بیان اینکه طی سال‌های اخیر با وجود تنگناهای مالی موجود در کشور و تحریم‌ها با رشد سرمایه‌گذاری از حیث تعداد و میزان در شهرک‌های صنعتی استان قزوین روبه‌رو بوده‌ایم، گفت: بر همین اساس و با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در سال‌های اخیر، ۳۵ درصد اشتغال ایجاد شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.

خانپور در ادامه از قزوین به‌عنوان استانی پرجاذبه برای سرمایه‌گذاری های صنعتی نام برد و افزود: با گسترش شهرکهای صنعتی و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در زمینه ایجاد زیرساخت ها برای استقرار واحدهای تولیدی، زمینه و شرایط استقرار و ایجاد واحدهای صنعتی در جای جای این استان وجود دارد. 

وی یادآور شد: بیشترین حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در شهرک‌های صنعتی استان مربوط به شهرک‌های صنعتی تقاضا محور  لیا، کاسپین یک و ۲ (آبیک)، خرمدشت، حیدریه و آراسنج بوده است.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

استان قزوین اشتغال رشد سرمایه سرمایه گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر