کد خبر: 1002621 A

در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای هرمزگان مطرح شد؛

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ادارات به طور مطلق نباید تعطیل باشند، گفت: کاهش حضور کارکنان در ادارات با تشخیص مدیران دستگاه ها و به صورت دورکاری انجام خواهد شد و نباید کار مردم و مراجعان بواسطه عدم حضور کارکنان ضروری بر زمین بماند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به ادامه طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها در هرمزگان و ابلاغ بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سوی معاون اول رئیس جمهور، گفت: آنچه در نشست امروز ستاد ملی کرونا مطرح شد، به معنی تعطیلی مطلق ادارات نیست، بلکه بر اساس این بخشنامه، مدیران دستگاه ها مجوز دارند تا سقف یک سوم و یا کمتر از آن، کارکنان را از حضور در محل کار معاف و کارکنان نسبت به دورکاری و انجام امورات دستگاه های اجرایی اقدام کنند.

او  گفت: تصمیم گیری مدیران برای دورکاری کارکنان نباید خللی در روند ارائه خدمات ضروری به شهروندان ایجاد کند.  

استاندار هرمزگان با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی توسط دستگاه‌های اجرایی، افزود: اکثر خدمات دستگاه های خدماتی و اجرایی از طریق الکترونیکی قابل ارائه است و مردم می توانند خدمات مورد نیاز خود را از این طریق دریافت و از مراجعه حضوری که در خطرپذیری فرد و محیط اثرگذار است پرهیز کنند.

همتی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از فروشگاه ها و عرضه کنندگان کالا نیز ثبت سفارش الکترونیکی دارند که شهروندان می توانند با استفاده از این خدمات، از مراجعه حضور به مراکز و فروش پیشگیری کنند.

رئیس قرارگاه و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه حضور افراد مبتلا به بیماری کرونا در جامعه، به‌عنوان یکی از عوامل خطرآفرین در ستاد ملی و استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تأکید کرد: حضور افراد مبتلا به کرونا در جامعه جرم است و اگر این افراد از قرنطینه خارج شوند باید به دستگاه قضایی معرفی شوند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: همه شهروندان باید خود را یک فرد مبتلا به کرونا قلمداد و خود را ملزم به رعایت پروتکل ها، استفاده از ماسک  و فاصله گذاری اجتماعی کنند.

همتی با اشاره به فشار اقتصادی ناشی از محدودیت ها و تعطیلی صنوف به قشر عظیمی از جامعه، خاطرنشان کرد: دولت کمک هایی را با توجه به محدودیت های کرونایی به خانواده ها تخصیص داده است، اما این بخش از کمک ها، هزینه های خانوارها را تأمین نمی کند و با توجه شرایط تحریم، امکانات مالی دولت نیز پاسخگوی پشتیبانی کامل از هزینه های خانوارها نیست که برای کنترل این بیماری با هزینه کمتر، نیازمند مشارکت همه شهروندان هستیم.

استاندار هرمزگان همچنین با تأکید بر الزام دستگاه های اجرایی برای رعایت پروتکل ها و فاصله‌گذاری اجتماعی، از انجام 252مورد بازرسی از دستگاه اجرایی استان خبر داد و گفت: مدیران دستگا ه ها مکلف هستند نسبت به تأمین ماسک و مواد ضدعفونی در ادارات اقدام کنند و پروتکل ها را به‌صورت کامل اجرا کنندیی کنند و پس از انجام بازرسی ها، 12دستگاه اجرایی اخطار کتبی و شفاهی گرفتند.

او در این نشست از اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در استان نیز خبرداد و افزود: افرادی که مبتلا به کرونا هستند، باید تحت کنترل این طرح باشند و دوره دو هفته‌ای قرنطینه را با نظارت عوامل اجرای این طرح سپری کنند که همکاری مردم در اجرای این طرح حائز اهمیت است.

همتی همچنین از روند مطلوب اجرایی مصوبات سفر وزیر ارتباطات به هرمزگان خبر داد و گفت: توسعه اینترنت و شبکه فیبرنوری در دو منطقه بشاگرد و کوشا احمدی با جدیت در حال پیگیری است که تا 20اسفندماه این مصوبات به طور کامل اجرایی خواهد شد و دانش آموزان این مناطق برای دسترسی به منابع آموزشی و حضور در فضای مجازی با مشکلات کمتری روبرو خواهند بود.

بر اساس نتایج نشست امروز و با تأکید استاندار هرمزگان، فرمانداران شهرستان های مبادی ورودی استان نیز مکلف به تشدید نظارت ها شدند.

جامعه زمین ماسک هرمزگان تشدید نظارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر