کد خبر: 1001695 A

مدیرکل محیط زیست استان مطرح کرد:

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: اداره کل محیط زیست استان قزوین در راستای افزایش ضریب حفاظتی گونه‌های حیات وحش به ساماندهی تیم‌های بازرسی و نظارتی در مناطق مختلف اقدام کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن عباس‌نژاد اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل سرما و جا به جایی گونه‌های جانوری از ارتفاعات به دامنه‌ها و کوهپایه‌ها، اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین ضمن افزایش ضریب حفاظتی گونه‌های حیات وحش، تیم‌های ساماندهی شده خود را به صورت شبانه‌روزی در مناطق و زیستگاه‌های مناطق مورد نظر مستقر خواهد کرد.

به گفته این مدیر کل محیط زیست استان، امیدواریم با همکاری جوامع محلی و اعضای گروه‌های مردم نهاد در زمینه حفظ و حراست از اغنا ژنتیکی استان گام‌های موثری برداشته شود.

عباس‌نژاد با تاکید بر سگ‌های ولگرد و گونه‌های هیبرید سگ و گرک، اضافه کرد: به فرمانداران، بخشداران و دهیاری‌ها در خصوص اجرای دستورالعمل مقابله با این گونه‌ها که مصوب وزارت کشور نیز بوده، تاکید ویژه به عمل آمده و اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز مسئولیتی در این زمینه ندارد.

او یادآور شد: در سرشماری سال گذشته، ۲۶۳ گونه جانوری اعم از پرندگان، آبزیان و پستانداران در سطح استان مورد شناسایی قرار گرفت  که از این تعداد ۲۱۰ گونه پرنده، ۴۲ گونه پستاندار و ۱۱ گونه آبزی به صورت مستند و دقیق شناسایی شدند.

استان قزوین دارای سه منطقه حفات شده و چهار منطقه شکار با تیراندازی ممنوع است.

 

 

استان قزوین حفاظت از محیط زیست محیط زیست وزارت کشور حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر