کد خبر: 1001615 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس بیمارستان ولی عصر بردسکن گفت: در حال حاضر ۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۴ بخش ویژه کرونای این بیمارستان بستری هستند.

رضا ذبیحی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: ازاین تعداد ۴ مورد آن حال وخیمی دارند که امید است با تلاش کادر پزشکی روند درمانی این عزیزان بهبود پیدا کنند.

او با بیان اینکه  متاسفانه در آبان ماه بیشترین فوتی کرونایی را در شهرستان داشتیم گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۷۳ نفر فوتی داشته ایم.

او یکی از دلایلی که در آبان ماه آمار مبتلایان به کرونا و فوتی ها در بردسکن افزایش پیدا کرد را برگزاری مجالس عروسی و ختم اموات و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی  توسط مردم اعلام کرد.

رئیس بیمارستان ولی عصر بردسکن گفت: امروز خوشحال هستیم که با کمک بسیج ، نیروی انتظامی، هلال احمر ، شورهای اسلامی و دهیاران و دیگر نیروهای امدادی و پویش مردمی مبارزه با کرونا و با اجرای طرح مسجد سنگر سلامت که توسط بسیج در حال اجرا است تعداد مبتلایان به کرونا یک سیر نزولی به خود گرفته است و ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان ثابت شده است. 

ذبیحی با بیان اینکه از اسفندماه سال گذشته تاکنون ۶۷۶ مورد بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری  بوده اند گفت: از این تعداد تست ۴۶۱ مورد آنها مثبت بوده است.

او گفت: اکنون مردم به این نتیجه رسیده اند که زدن ماسک، شستن دست و صورت و رعایت کردن فاصله گذاری های اجتماعی می تواند در کاهش تعداد مبتلایان به کرونا تاثیر بسزایی داشته باشد و خوشبختانه  درحال حاضر ۹۰ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند. 

رئیس بیمارستان ولی عصر بردسکن با اشاره به توزیع اقلام کالاهای طرح تنظیم بازار و تشکیل صف های طویل که خود می تواند کانون آلوده به  ویروس کرونا باشد از متولیان امر خواست در توزیع این کالاها تدابیر لازم را اتخاذ کنند که از هر گونه تجمع جلوگیری شود.

بیمارستان ماسک نیروی انتظامی ولی عصر ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر