کد خبر: 1001603 A

استاندار کردستان خبر داد:

استاندار کردستان گفت: وزیر کشور از محل اعتبارات ستاد مدیریت بحران هزار میلیارد ریال را برای رفع موانع آبگیری سد ژاوه اختصاص داد.

بە گزارش ایلنا، بهمن مرادنیا در بازدید از روند ساخت سد ژاوه به همراه مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: در استان سرمایه گذاری‌های زیادی برای سدها صورت گرفته ولی استفاده بهینه از این سدها نشده است.

او افزود: در دو سال گذشته با کمبود اعتبار مواجه بودیم اما امسال در تلاشیم تا اعتبارات مورد نیاز را جذب و در سدها هزینه کنیم.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: از دلایل به تأخیر افتادن آبگیری سد ژاوه مشکل فاضلاب سنندج بود که با ارتقا تصفیه خانه فاضلاب سنندج و قول وزارت نیرو این مشکل رفع خواهد شد.

مرادنیا اعلام کرد: موافقت دریافت ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از ستاد مدیریت بحران با دستور وزیر کشور اخذ شده که برخی از موانع بر سر راه آبگیری سد ژاوه را رفع خواهد کرد.

استاندار کردستان به مشکل آب شرب سنندج و اقدامات انجام شده در این خصوص اشاره کرد و افزود: هفته آینده جلسه‌ای در تهران و در سازمان برنامه بودجه تشکیل خواهد شد که در آن برای پروژه‌های سد آزاد و ژاوه و آب شرب سنندج تصمیم گیری خواهد شد.

بودجه مدیریت بحران وزارت نیرو وزیر کشور سازمان برنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر