کد خبر: 1001599 A

یک مقام مسئول در خراسان جنوبی خبرداد:

سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی گفت: افغانستان بهترین بازار هدف کالاهای صادراتی در شرایط تحریم است.

به گزارش ایلنا، علی حیدری فرد صبح پنج شنبه در دیدار با دبیر و اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند اظهارکرد: تحریم‌های ظالمانه و خروج غیر قانونی آمریکا از برجام حجم روابط اقتصادی ما با دیگر کشورها را تحت تأثیر قرار داد.

سرپرست نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: خراسان‌جنوبی ظرفیت‌های اقتصادی بسیار خوبی در حوزه مراودات بین‌المللی دارد که بزرگترین آن مرز ماهیرود است.

حیدری‌فرد با اشاره به اینکه از ظرفیت‌های موجود در استان به اندازه کافی استفاده نشده است، ادامه‌داد: توسعه در کشور باید به صورت متوازن پیگیری شود تا به اهداف مد نظر برسیم.

وی گفت: در شرایط تحریمی و کرونایی کشور افغانستان یکی از مهمترین مقاصد تجاری ما محسوب می‌شود.

علیرضا خامه زر، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند نیز در این دیدار اظهارکرد: خواست ما بر این است که با کمک نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی بتوانیم مناسبات اقتصادی جدیدی را با کشورهای همسایه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تصور ذهنی از خراسان جنوبی در افغانستان برای ما حائز اهمیت است، بیان‌کرد: تمایل ما بر این است که طرف افغانستانی شناخت نسبی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خراسان‌جنوبی داشته باشد و این مهم حائز اهمیت است.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند یادآورشد: ما به عنوان بخش خصوصی برای گسترش روابط اقتصادی بین‌المللی در کنار دولت خواهیم بود.

افغانستان خراسان جنوبی مد وزارت امور خارجه هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر