کد خبر: 1001561 A

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان خبرداد:

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین از پلمب هفت واحد از تاسیسات گردشگری قزوین از ابتدای امسال تاکنون به دلیل تخلفات صنفی و بهداشتی و خودداری از رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نادر محمدی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هزار و ۳۰۰ فقره بازرسی از تاسیسات گردشگری استان قزوین برای بررسی نحوه خدمات دهی به مسافران و رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا انجام شده است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان ادامه داد: این تاسیسات شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، اقامتگاه های بوم گردی، مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی، رستوران های بین راهی و دفاتر خدمات مسافرتی بوده اند.

محمدی افزود: در این بازرسی ها همچنین ۱۱ مورد اخطاریه نیز برای واحدهای گردشگری کم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی صادر شد.

او بیان کرد: امسال همچنین ۱۴ مورد شکایت از تاسیسات گردشگری استان به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ارسال شد که با حضور نمایندگان تشکل های واحدهای گردشگری به این شکایت ها رسیدگی شد.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر به دلیل محدودیت های کرونایی اعلام شده، مجتمع های خدمات رفاهی و رستوران های بین راهی تنها مجاز به ارایه غذای بیرون بر هستند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: هتل های استان قزوین تعطیل نیستند اما با حداقل ظرفیت و با رعایت دقیق و جدی پروتکل های بهداشتی باید به فعالیت بپردازند.

او با قدردانی از همراهی صاحبان تاسیسات گردشگری استان قزوین در رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، افزود: در محدودیت های جدید کرونایی تاکنون گزارشی از عدم تکمین و تخلف تاسیسات گردشگری استان در اختیار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار نگرفته است.

براساس آمارهای ارائه شده، استان قزوین دارای ۲۴۱ واحد تاسیسات گردشگری است که شامل ۱۰۳ مجتمع خدماتی و پذیرایی، ۸۷ واحد اقامتگاهی، ۴۸ دفتر مسافرتی و سه آموزشگاه است.

استان قزوین گردشگری گردشگری و صنایع دستی مسافران تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر