کد خبر: 1001230 A

رئیس سازمان چای کشور خبر داد:

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران، گفت: تاکنون بیش از ۹۳ درصد مطالبات پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، حبیب جهانساز گفت: امسال ۱۳۲ هزار تن برگ سبز چای از باغات چای شمال کشور در استان‌های گیلان و مازندران برداشت شده است.

وی با بیان اینکه ارزش برگ‌های چای برداشت شده ۵۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۹۳ درصد مطالبات چایکاران معادل ۴۷۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به حساب آنها واریز شده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه ۶۰ هزار تن معادل ۴۶ درصد از برگ‌ها برداشت شده از نوع درجه یک هستند، گفت: ۷۱ هزار و ۷۹ تن از برگ‌ها از نوع درجه دو هستند.

وی در ادامه به بیش از ۳۵ میلیارد تومان باقیمانده از مطالبات چایکاران نیز اشاره و بیان کرد: تلاش می‌شود تا این مبلغ نیز تا پایان آذر ماه به حساب چایکاران واریز شود.

جهانساز همچنین با اشاره به افزایش میزان چای خشک تولید شده در سال جاری، گفت: امسال با مشارکت و همکاری ۱۶۰ کارخانه چایسازی بیش از ۳۰ هزار تن چای خشک تولید شد.

وی به آغاز پرداخت تسهیلات بهزراعی باغات چای و کارخانه‌های چایسازی نیز اشاره و اضافه کرد: ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق حمایت توسعه صنعت چای و بانک‌های عامل به این موضوع اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه این تسهیلات با سود چهار درصد است، افزود: برای احیای باغ چای به ازای هر هکتار ۱۵ میلیون تومان، هرس کف بر ۱۰ میلیون تومان و هرس کمربر ۵ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

چای صنعت مطالبات لاهیجان سازمان چای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر