کد خبر: 1001147 A

صالحی در گفت و گو با ایلنا خبر داد:

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت دامغان از بازگشت مجدد کارخانه آجر سفال دامغان به چرخه تولید با حمایت های فرمانداری این شهرستان خبر داد و یادآور شد: با ورود این واحد تولیدی به چرخه تولید، 45 نفر مشغول کار شدند.

به گزارش ایلنا از سمنان، حمید صالحی گفت: شرکت آجر ماشینی طلوع فجر دامغان تولید کننده انواع آجر سفال است که در سال 93 پروانه بهره برداری گرفته بود و تا پایان سال 97 با اشتغال حدود 50 نفر فعال بود.
 
او ادامه داد: شرکت طلوع فجر از ابتدای سال 98 به دلیل معوقات بانکی و جریمه تاخیر تسهیلات، بانک عامل این شرکت را تملک کرد و از آن تاریخ تعطیل شد.

صالحی تصریح کرد: با استناد دستورالعمل ابلاغی رئیس قوه قضاییه مبنی بر عدم تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی تملک شده و با پیگیری های فرماندار دامغان و تجربیات ایشان در اداره کل جذب و سرمایه گذاری استانداری سمنان این واحد تولیدی مجددا فعالیتش را با 45 کارگر از سر گرفت.

صالحی با اشاره به اینکه تفاهمی بین مدیران بانک صنعت و معدن کشور و این واحد تولیدی در شهریور ماه سال جاری صورت پذیرفت، بیان کرد: وجود مشکل قضایی این واحد تولیدی تکذیب می شود.

او اضافه کرد: تنها مشکل این واحد تولیدی بدهی معوق بانکی بود که با کمک فرمانداری دامغان، اداره صنعت،معدن و تجارت دامغان، دستگاه قضایی تفاهمی برای شروع فعالیت مجدد صورت پذیرفت و این واحد تولیدی هیچ مشکل قضایی ندارد.

صالحی با ابراز گلایه از بعضی رسانه ها مبنی بر انتشار اخبار ناصحیح اظهار داشت: بیان برخی اخبار که به اشتباه منتشر می شود نه تنها مفید نیست بلکه به دلسردی سرمایه گذاران و کارآفرینان منجر می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان افزود: بر اساس بند (5) ماده (3) آئین ‌نامه اجرایی ماده (61) الحاقی قانون رفع موانع تولید رقابت ‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور، بر تعامل با دستگاه قضایی در جهت اجتناب محاکم از صدور احکام منجر به توقف تولید و تعطیلی واحدهای تولیدی تأکید شده‌ است.

 

فرمانداری دامغان اداره صنعت معدن و تجارت دامغان شرکت طلوع فجر دامغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر