کد خبر: 1001076 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

زن بارداری که چند روز پیش با پای خود به بیمارستان خاش در استان سیستان و بلوچستان رفته بود پس از چند ساعت به دلیل وخامت حالش فوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، چند روز قبل مادر شش کودک خردسال با شرایط و وضعیت بارداری که با فشار بالا مواجه بود به بیمارستان خاش مراجعه کرده و خواهان توجه مسئولان زایشگاه به وضعیت خودش شد، اما بنا به ادعای خانواده این زن به دلیل کم توجهی کادر درمان، جان می‌دهد.

آسیه فیروزی در دوم  آذرماه با پای خود برای سنجش فشار خون به بیمارستان مراجعه می‌کند و به علت فشار خون بالا دستور بستری او صادر می‌شود، حال مادر باردار کم کم خراب می‌شود که همراه‌ او درخواست کمک می‌کند که بنا به اظهارات خانواده‌اش یکی از کارکنان بیمارستان با تاخیر آمپولی را به او تزریق می‌کند که بیمار بعد از تزریق، فوت می‌کند.

ناصر الدین ایرندگانی درباره مرگ خواهر باردارش در بیمارستان خاش به خبرنگار ایلنا، گفت: شنبه گذشته خواهرم را به بیمارستان خاش بردیم که یکسری آزمایش برایش تجویز شد بعد از انجام آزمایشات قرار شد یکشنبه دوم آذرماه او را به دلیل فشار خون بالا بستری کنیم.

او  ادامه داد: یکشنبه در حالی که خواهرم یکی دو ساعت بیشتر از بستری شدنش نمی‌گذشت دوباره فشار خونش بالا رفت و این بلا سرمان آمد.

ایرندگانی اضافه کرد:  خواهرم 34 سالش بود و الان فرزندانش یتیم شدند. 

صفیه فیروزی خواهرزاده آسیه که در بیمارستان امام خمینی خاش همراه وی بود در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه خاله‌ام 7 ماهه باردار بود، مدعی شد: به محض اینکه خاله‌ام را بر روی تخت خواباندم حالش بد شد که به دلیل عدم حضور به موقع کادر درمان بر بالین بیمار و بعد از تزریق آمپول دچار حالت تهوع شد و بعد نیز فوت کرد.

فیروزی بیان کرد: چند ساعت بعد از فوت خاله‌ام که به سردخانه منتقل شده بود آمدند و گفتند رضایت بدهیم جنین را از شکم وی خارج کنند که قبول نکردیم. چون اگر قرار بود کاری کنند باید  از اول این کار را می‌کردند تا مادر و فرزند هر دو از دست نروند.

فیروزی در ادامه مدعی شد: چند سال پیش نیز برادرزاده‌ام از طریق آنژیوکت، 6 آمپول برایش تزریق کردند که دچار ایست قلبی شد و فوت کرد.

 سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از این اتفاق اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: رئیس دانشگاه بیمارستان خاش و متخصص زنان و زایمان بیمارستان مربوط باید پاسخگو باشند، من در جریان نیستم.

به رغم پی‌گیری خبرنگار ایلنا هیچ‌ یک از مسئولان رئیس بیمارستان امام خمینی خاش حاضر به پاسخگویی در این باره نشدند.

بیمارستان فشار خون بالا مرگ خواهر خواهرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر