کد خبر: 1001072 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین خبرداد:

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: کمک سرانه معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی دولت به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان که عضو صندوق اعتباری هنر باشند، تعلق می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد حسین اسماعیلی با اعلام این خبر، گفت: در راستای تصمیمات دولت برای کمک بلاعوض به افراد و گروه‌های شغلی آسیب دیده از کرونا در چهارماه پایانی سال و در شرایط جدید محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ابلاغی، مقرر شد این کمک معیشتی به یک سوم جامعه که معمولا درآمد ثابتی ندارند و آسیب بیشتری دیده‌اند، پرداخت شود.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: با پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مکاتبه با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و دستور آنی ایشان مقرر شد که اعضای صندوق هنر نیز از این کمک مستمری بهره‌مند شوند.

وی افزود: تمامی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه که عضو صندوق هنر هستند در این مرحله یارانه را دریافت خواهند کرد البته این یارانه ربطی به مبلغی که از طریق هنرکارت به حساب اعضای صندوق واریز شد، ندارد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: این یارانه به ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان است؛ یعنی یک خانواده چهار نفری ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند که روش دریافت آن از سوی مسئولان مربوط و دستگاه‌های ذیربط اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

در استان قزوین حدود هزار و ۵۰۰ نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه عضو صندوق هنر هستند.

استان قزوین دولت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنر هنر و رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر