کد خبر: 1000705 A

رئیس بیمارستان اردستان خبر داد:

رئیس بیمارستان شهید بهشتی اردستان با بیان اینکه مراجعه دیرهنگام بیماران کرونایی معضل کادر درمان اردستان است، گفت: بیشترین فوت شدگان بیماران کرونایی شهرستان اردستان سالمندان هستند.

به گزارش ایلنا از اردستان، مرتضی کفیل، اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد ورودی‌های بیمارستان اردستان افراد کرونایی هستند و هنوز دیر مراجعه کردن بیماران کرونایی یک معضل است و خیلی از وقت‌ها همکاران ما به همین دلیل نمی‌توانند اقدام مؤثری برای بهبود این افراد انجام دهند.

وی با توجه به نرخ بالای سالمندی در اردستان، افزود: بیشترین فوت شدگان بیماران کرونایی شهرستان سالمندان هستند. اکثر سالمندان دارای بیماری زمینه‌ای هستند و همین دو عامل باعث شده آمار فوتی‌های کرونایی در اردستان نسبت به بیماران بالا باشد.

کفیل خاطرنشان کرد: تنها راه قطع زنجیره ابتلا به کرونا پرهیز از حضور در تجمع‌ها و اعمال محدودیت‌ها و فاصله گذاری اجتماعی است. ظرفیت، امکانات و خدمات‌رسانی در بیمارستان‌ و مراکز درمانی محدود است و اگر این بیماری کنترل نشود خدمات‌دهی سخت می‌شود.

رئیس بیمارستان اردستان تصریح کرد: درحال حاضر کمتر از ۴ درصد از افرادی که در بیمارستان به دلیل ویروس کرونا بستری می‌شوند فوت می‌کنند که وضعیت شهرستان نسبت به میانگین کشور کمتر است.

بیمارستان درمان سالمندان ایلنا استان اصفهان رئیس بیمارستان اردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر