کد خبر: 1000534 A

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان خبر داد:

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان با اشاره به کاهش ترددها در سطح استان، گفت: ارزیابی ها از سه روز نخست اجرای محدودیت های کرونایی نشان دهنده همکاری خوب مردم و اصناف و بازاریان است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمود قاسم نژاد با اشاره به آخرین وضعیت اجرای محدودیت‌های کرونایی در سطح استان گیلان، اظهار کرد: ارزیابی از اجرای این طرح در سطح استان بسیار مطلوب بوده است.

وی گفت: تاکنون همکاری خوبی از سوی مردم، اصناف و بازاریان با مجریان طرح در سراسر استان گیلان را شاهد بوده‌ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به فعالیت تیم‌های نظارتی در ۱۶ شهرستان، افزود: این تیم‌ها در اجرای دقیق محدودیت‌ها نظارت می‌کنند که تعداد آنها به نسبت روزهای ابتدایی افزایش یافته است.

قاسم نژاد با اشاره به پذیرش عمومی محدودیت‌های جدید کرونایی از سوی شهروندان، اضافه کرد: شاهد هستیم که شهروندان به حفظ سلامتی جامعه و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اهمیت بیشتری داده و محدودیت‌های کرونایی را اجرایی می‌کنند.

وی در ادامه به کاهش محسوس ترددهای داخل شهری و بین شهری در استان گیلان نیز اشاره کرد و گفت: تعداد نیروهای انتظامی برای اجرای بهتر و موفقیت آمیز این طرح افزایش یافته و امروز تعداد نیروها از ۱۵۰ نفر به بیش از ۲۰۰ نیرو رسیده است.

قاسم نژاد با اشاره به آسیب‌های ناشی از اجرای محدودیت‌های کرونایی در اصناف، ادامه داد: تابع دستورالعمل ستاد ملی کرونا هستیم که در آن چهار گروه شغلی و سطح بندی و نوع فعالیت آنها با توجه به شرایط قرمز، نارنجی و زرد کرونایی تعریف شده است.

وی با بیان اینکه پایبندی به این محدودیت‌ها سبب می‌شود تا در اجرای شرایط فعالیت در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد تجدیدنظر شود، گفت: ستاد مدیریت کرونا استان از فرماندار مرکز استان خواسته تا با اصناف نشستی برگزار کرده و برخی از مشاغلی که در آنها تردد و اجتماع کمتر انجام می‌شود را جز گروه مشاغل اول محسوب کند تا فعالیت خود را آغاز کنند.

استان گیلان جامعه فرماندار معاون سیاسی امنیتی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر