کد خبر: 1000408 A

کارشناس هواشناسی استان خبر داد:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: بارش برف از صبح پنجشنبه تمامی مناطق استان قزوین را دربر خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مریم بهروزی اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری جوی بدون بارش خواهیم داشت و پدیده مه مستقر در سطح استان نیز تا ظهر امروز از بین می‌رود.

کارشناس هواشناسی استان با بیان اینکه از صبح پنجشنبه با ورود سامانه بارشی به سطح منطقه شاهد بارش‌های قابل ملاحظه برف، به خصوص در مناطق کوهستانی، گردنه‌ها و مناطق سردسیر خواهیم بود، تصریح کرد: برای روز جمعه و در مناطق دشتی به طور موقت از میزان بارندگی‌ها کاسته و بارش‌ها معطوف به ارتفاعات شمالی خواهد بود.

به گفته بهروزی، از روز شنبه هفته آینده نیز سامانه جدید بارشی به استان قزوین وارد می‌شود که جزئیات آن در روزهای آینده از طریق هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت دمای هوای استان، یادآور شد: به لحاظ دمایی برای امروز ظهر کاهش دما در سطح منطقه پیش‌بینی می‌شود اما برای فردا /چهارشنبه/ دمای هوا نسبت به امروز اندکی افزایش می‌یابد.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: در شبانه‌روز گذشته آوج با منفی ۴ و تاکستان با ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت منفی یک تا ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

استان قزوین بارش برف هواشناسی کاهش دما مناطق کوهستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر