کد خبر: 1000282 A

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری:

مدیرکل دفتر امور شهری و شهرداری‌های استانداری قزوین گفت: جذب نیرو در شهرداری‌ها تنها از طریق اخذ مجوز و برگزاری آزمون استخدامی امکان‌پذیر بوده و شهرداران استان ضمن رعایت قوانین، بخشنامه‌ها و مقررات موجود، از هرگونه جذب نیرو باید خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مصطفی صالحی اظهار کرد کرد: نیروهای انسانی شهرداری‌ها تاثیر زیادی در توسعه پایدار شهری و افزایش سطح رضایتمندی شهروندان دارند و شفاف سازی قوانین، مقررات استخدامی و ساماندهی منابع انسانی این حوزه در اولویت برنامه‌ کاری سازمان شهرداری‌ و دهیاری‌های استان قرار دارد و اصلاح قانون استخدامی آن نیز در مجلس پیگیری می‌شود.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری ادامه داد: همچنین ساماندهی بسیاری از نیروهای شرکتی طرف قرارداد که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند به منظور جلوگیری از تراکم نیرو، بیش از گذشته ضروری بوده که در راستای مقررات مربوط، تعیین و تکلیف این دسته از افراد هم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

به گفته صالحی، اصلاح طرح طبقه‌بندی مشاغل، احصا مشاغل تخصصی شهرداری‌ها، تدوین شرح وظایف واحدهای سازمانی شهرداری‌ها با توجه به ابلاغ ساختارهای جدید انجام شده و پیگیری برای اخذ مجوز لازم برای برگزاری آزمون آتش‌نشانی و سایر مشاغل تخصصی مورد نیاز از دیگر اقدامات در دست انجام است.

او معین و  پیمانی در شهرداری‌های استان اشتغال دارند به زودی تبدیل وضعیت خواهند شد، ادامه داد: در حال حاضر ۴۰۵ مستخدم  پیمانی در شهرداری‌های استان مشغول به کار بوده که ۱۳۹ نفر آنها مشمول قانون تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی هستند که ۷۶ نفر از آنها تبدیل وضعیت شده و مابقی در دست اقدام است.

این مسئول، ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و تلاش برای افزایش سطح رضایتمندی شهروندان را از جمله موارد مهمی دانست که دستگاه‌های متولی باید به آن توجه ویژه داشته باشند و افزود: تحقیقات نشان داده بیش از ۷۰ درصد سرمایه یک سازمان، نیروی انسانی آن بوده و بدون شک توجه به این مساله در شهرداری‌ها و شناسایی عوامل تاثیرگذار بر توانمندی، رضایت و اقدامات لازم پیرامون این عوامل با همکاری مستمر تمام نهادهای ذیربط کشوری می‌تواند موجب افزایش رضایت و اعتماد مردم از این نهاد عمومی غیردولتی باشد.

توسعه پایدار جانبازان سرمایه شهرداری نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر