کد خبر: 991843 A

معاون منابع طبیعی استان اردبیل خبر داد:

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: اجرای اولین پروژه آبخیزداری شهری استان در شهر گرمی هم اکنون در مرحله اتمام است.

به گزارش ایلنا، احمد ابراهیم‌زاده معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در بازدید استاندار اردبیل از اولین پروژه آبخیزداری شهری استان در شهر گرمی عنوان کرد: اعتبار این پروژه از محل صندوق توسعه  ملی بوده که عملیات  اجرای آن از سال ۱۳۹۷ شروع شده و هم اکنون در مرحله اتمام است.

وی حجم اجرای پروژه را ۲۲۰۰ متر مکعب عنوان کرد و افزود: با توجه به حساسیت شهر گرمی از لحاظ فرسایش و سیلابی بودن ، جلوگیری از وقوع سیلاب، تاخیر در ایجاد رسوب وفرسایش و تثبیت آبراهه از اهداف مهم اجرای این پروژه است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان اینکه اجرای این پروژه تا کنون ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه داشته، افزود: با توجه به استعداد شهرستان گرمی برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری در سالجاری 2 میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای این شهرستان اختصاص یافته و همچنین 2 میلیارد تومان نیز از طریق بنیاد علوی برای اجرای پروژه های آبخیزداری در شهرستان گرمی هزینه خواهد شد.

گرمی استاندار اردبیل عملیات عمرانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل پروژه آبخیزداری استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر