کد خبر: 986572 A

رئیس پلیس فتای استان اردبیل خبر داد:

رئیس پلیس فتای استان اردبیل از شناسایی شخصی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فروش پرندگان شکاری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتای استان اردبیل عنوان کرد: در پی شکایت نماینده حقوقی اداره کل محیط‌زیست استان اردبیل در خصوص ادمین صفحه اینستاگرامی که اقدام به تبلیغ و فروش پرندگان شکاری از گونه عقاب و دلیجه می‌کرد، موضوع در دستورکار کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که ادمین صفحه مورد نظر با انتشار تصاویر گونه‌های مختلف پرندگان شکاری اقدام به تشویش اذهان‌عمومی با ریختن قبح قضیه و عادی جلوه‌دادن ارتکاب اینگونه جرائم در فضای مجازی شده است.

سرهنگ قهرمان طالع افزود : با در نظر گرفتن اینکه مطابق قانون شکار و صید، نگهداری و حمل جانوران من‌جمله پرندگان شکاری جرم است، اقدامات فنی و پلیسی برای شناسایی متهم آغاز شد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: افسران سایبری پس از انجام اقدامات موردنظر، متهم را در یکی از روستاهای شهرستان اردبیل شناسایی و با هماهنگی‌های لازم وی را به همراه پرندگان شکاری دستگیر کردند و برای ادامه روال پرونده تحویل مراجع قضایی دادند.

وی توصیه کرد: کسانی که در فضای مجازی اقدام به عرضه و فروش گونه‌های حیات‌وحش می‌کنند از سوی مراجع قضایی و حفاظت محیط ‌زیست تحت تعقیب قرارگرفته و مجازات مقرر در قانون در مورد آنها اعمال خواهد شد. 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : کاربران می‌توانند جهت گزارش هرگونه صفحات مربوط به فروش گونه‌های حیات‌وحش در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

جرایم سایبری پرنده شکاری علی قهرمان طالع پلیس فتا اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر