کد خبر: 981511 A

با هدف توسعه صنایع کوچک خانگی؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد از تاسیس 2 صندوق جدید اعتباری خرد زنان روستایی در شهرستان پارس‌آباد خبر داد و گفت: در حال حاضر 4 صندوق در این شهرستان فعالیت دارد.

به‌گزارش ایلنا، حسن نظیفی هدف از تاسیس صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه‌های مختلف کشاورزی و افزایش در آمد خانوارهای کم در آمد از طریق پرداخت وام‌های کوچک برای انجام فعالیت های در آمدزا عنوان کرد .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی، کاهش مهاجرت از روستا ، کاهش فقر و ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان در روستا را از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق‌ها برشمرد.

نظیفی  از تاسیس 2 صندوق اعتباری خرد زنان روستایی خبر داد و افزود: بدین منظور تاکنون تعداد چهار صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستاهای تکچی، ملاکندی، تازه کند و اسلام آباد جدید از توابع این شهرستان تشکیل و در حال فعالیت هستند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: به منظور ارتقای مهارت های زنان روستایی عضو این صندوق ها و آموزش اصولی کارآفرینی ، کارگاه های آموزشی متعدد با عنوان مهارت های زندگی شغلی و مهارت های کسب و کار ویژه اعضای صندوق های اعتبارات خرد و تسهیل گران زنان روستایی توسط کارشناسان این مدیریت در روستاهای حوزه عمل اجرا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد در پایان افزود: تشکیل این صندوق ها به دلیل توسعه و بهبود کسب و کار زنان روستایی و مشارکت آنان در بهبود اقتصاد خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند منجر به رونق تولید در منطقه شود.

پارس آباد صندوق اعتباری خرد زنان روستایی صندوق اعتباری حسن نظیفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر