کد خبر: 967187 A

رئیس سازمان صمت استان اردبیل:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در حین بازدید از واحدهای صنفی توزیعی و خدماتی فعال در سطح مرکز استان گفت: به اصنافی که قوانین نظام صنفی را رعایت نکرده اند تذکرات لازم داده می‌شود و در صورت عدم توجه طبق قانون نظام صنفی با آنها برخورد می شود.

به گزارش ایلنا، دکتر رامین صادقی تصریح کرد: هدف از این بازدیدها این است که بررسی شود اصناف تا چه حد به قانون نظام صنفی عمل می‌کنند، و در صورت عدم توجه به این تذکرات، و تاکید مکرر بازرسین سازمان در طول دوره های بازرسی در راستای عمل به قانون نظام صنفی ، برای واحد صنفی متخلف برگ گزارش بازرسی تکمیل می شود و جهت بررسی و صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال می گردد و ما از متصدیان واحدهای صنفی انتظار داریم تا با عمل به قانون نظام صنفی، برای واحدهای صنفی، برگ گزارش بازرسی تکمیل نشود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد: بازدید از اصناف توسط اکیپ های دونفره و گشت‌های مشترک با کارشناسان ادارات و دستگاههای اجرایی ذیربط انجام می‌شود و در این بازدیدها از ظرفیت اتاق اصناف و اتحادیه ها نیز استفاده می شود.

صادقی افزود : امروز از چندین واحد صنفی از جمله لوازم خانگی ، مرغ فروشی ها، مواد غذایی، ، رستوران ها و فروشگاه های میوه و تره بار بازدید شد که برخی از اصناف به خوبی قانون نظام صنفی از جمله درج قیمت بر روی کالا ، احتساب سود قانونی ، ارائه فاکتور فروش، فروش کالا به قیمت های مصوب و ... را رعایت کرده بودند اما برخی نواقصی داشتند که به آنها تذکر لازم داده شد.

وی در ادامه با توجه به کثرت واحدهای صنفی تولیدی ، توزیعی و خدماتی در سطح استان ازعموم شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلفات صنفی اعم از گرانفروشی ، عدم نصب قیمت بر روی کالا ، کم فروشی، عدم صدور فاکتور فروش و ... مراتب را از طریق سامانه ارتباطی 124 در اردبیل و شهرستانهای تابعه اطلاع دهند تا در سریعترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی شود .

رامین صادیق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر