کد خبر: 957071 A

طی مراسمی با حضور مسئولان استانی؛

آیین رونمایی از نرم‌افزار خدمات الکترونیکی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در مراسمی که با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای شورای شهر اردبیل در سالن اجتماعات نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل برگزار شد، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در تشریح ابعاد این نرم‌افزار اظهار کرد: تا سال 98 تهیه انواع نرم‌افزارها در دستور کار قرار گرفت و در نهایت سال 99 و به دنبال شیوع کرونا نظام مهندسی سعی کرد تا با هدف کاهش مراجعات مردمی و ارائه خدمات کیفی‌تر فعالیت‌های خود را در بستر الکترونیکی انجام دهد.

وی افزود: این خدمات در سه بخش تحت وب، تحت ویندوز و تحت موبایل طراحی شد که در نرم‌افزار تحت ویندوز سعی بر این بوده تا سایر دستگاه‌ها نیز در کنار اعضا به این مجموعه افزوده شود و اصلی‌ترین قسمت بخش کارتابل مهندسان ناظر و کارفرمایان بوده که از آن بهره‌ گرفته‌اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: 12 هزار عضو سازمان نظام مهندسی از این نرم‌افزارها به ویژه تحت موبایل استفاده می‌کنند تا فرآیند کار در این مجموعه شکل کیفی و سریعی را به خود بگیرد.

سیدهاشمی به فرآیند ساخت و ساز از مرحله مراجعه کارفرما به شهرداری تا طراحی و تهیه نقشه اشاره کرد و افزود: مهندسان در همه این مراحل سعی می‌کنند تا کار خود را به صورت دقیق و حساب شده و در بستر الکترونیکی انجام داده و حتی محاسبه مبلغ هزینه و واریزی آن به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی به نظار‌ت‌های عالیه و حتی صدور شناسنامه فنی و تفکیک نقشه واحدهای احداثی اشاره و تصریح کرد: با ارسال تمام مستندات به اداره ثبت و شهرداری صدور سند و پایان کار نیز به راحتی انجام می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل بیان کرد: با اجرایی شدن این سیستم از مراجعه حضوری کارفرمایان کاسته شده به طوری که در پنج ماه گذشته 29 هزار مراجعه کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.

سیدهاشمی گفت: در این سال‌ها سعی کردیم تا انقلابی الکترونیکی در مجموعه نظام مهندسی رقم بزنیم که ادامه این کار به جلب رضایت مردم بیش از گذشته کمک خواهد کرد.

سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی نظام مهندسی استان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: با سفر مدیرعامل صندوق مشترک نظامات مهندسی ساختمان به اردبیل قرار است به ارزش 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شهر گردشگری سرعین انجام شود.

میرمحمد سیدهاشمی در آئین رونمایی از نرم‌افزار خدمات الکترونیکی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل اظهار کرد: نظام مهندسی ساختمان کشور بخشی از سرمایه‌گذاری خود را در استان اردبیل و شهر گردشگری سرعین انجام می‌دهد که با عقد تفاهمنامه این سرمایه‌گذاری در 82 هکتار زمین و سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومان اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه می‌تواند منشا خیر و برکت برای استان و شهرستان سرعین باشد تا برند گردشگری آن در سایه اجرای این پروژه‌ها مشهودتر و ملموس‌تر از همیشه در سطح ملی بدرخشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با اشاره به خدمات الکترونیکی نظام مهندسی از سال گذشته گفت: خدمات الکترونیکی نه تنها سهولت بیشتری را در روند فعالیت مهندسان به وجود آورده بلکه خطا و اشتباهات فردی را به حداقل رسانده و زمینه فساد را کمتر از گذشته خواهد کرد.

سیدهاشمی بیان کرد: مردم نیز در بستر الکترونیکی از نظام مهندسی خدمات کیفی و قابل قبول دریافت کرده و سهل‌الوصول بودن دریافت خدمات جذابیت بیشتری را به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه 80 تا 90 درصد خدمات نظام مهندسی در بستر الکترونیک انجام می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم با اتصال این شبکه به شهرداری، مردم در فرآیند ساخت و ساز خود به سرعت و با رضایت کامل خدمات الکترونیکی دریافت کرده و کمترین مراجعه را به نظام مهندسی و شهرداری داشته باشند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل ادامه داد: تا دو ماه آینده سعی نظام مهندسی بر این است تا همه خدمات خود را در بستر فناوری‌های نوین و الکترونیکی ارائه کند تا ضمن افزایش رضایتمندی مراجعین، کاغذبازی‌ها و بوروکراسی اداری به حداقل برسد.

سیدهاشمی بیان کرد: مهندسان ما با نصب این نرم‌افزار به راحتی می‌توانند در مراحل مختلف کار از طراحی و نقشه‌کشی گرفته تا ارجاع و نظارت به صورت الکترونیکی اقدام کنند تا ضمن تسلط بر روند کار جلوی اشتباه، خطا و تخلفات احتمالی نیز گرفته خواهد شد.

 

سرمایه ویندوز اردبیل سازمان نظام مهندسی رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر