کد خبر: 957057 A

سخنگوی شورای شهر اردبیل:

سخنگوی شورای شهر اردبیل گفت: ما مخالف توسعه و درآمدزایی برای مساجد نیستیم بلکه با بی‌عدالتی‌ها در این توزیع مخالفیم.

به گزارش ایلنا، حسین افسانه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: عده‌ای به ناحق و با بی‌انصافی تمام صحبت‌های بنده را مخالفت با توسعه و درآمدزایی مساجد قلمداد می‌کنند در حالی که در بودجه سالانه برای هر مسجد 45 متر ساخت تجاری پیش‌بینی کردیم تا مسجد کارکرد مردمی خود را در کنار درآمدزایی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم مساجد باید با پول مردم مورد مرمت، بازسازی و مدیریت قرار گیرد تا کارها به سمتی نرود که هر مسجد بخواهد برای خود مجموعه‌های تجاری بزند که این امر خود اختلاف درآمدی برای مساجد در مناطق مختلف شهر به وجود می‌آورد.

سخنگوی شورای شهر اردبیل افزود: اگر تخلفی نیز در ساخت مجموعه تجاری مسجد حافظ رخ داده باید در چارچوب قانون با آن برخورد شده و اجازه ندهیم تا به بهانه درآمدزایی مسجد فضای اطراف مساجد مورد تهدید قرار گیرد.

افسانه به بازدید اعضای شورای شهر از رستوران شورابیل و وضعیت نابسامان آن بعد از تحویل از مستاجر قبلی اشاره کرد و گفت: اصلا منطقی نیست که به مبلغ 200 میلیون تومان این پروژه را به مدت 6 سال تحویل مستاجر جدید بدهیم تا به شکل مخروبه آن را دوباره تحویل ما دهد.

وی ادامه داد: خود شهرداری باید به صورت امانی و با صرف 50 میلیون تومان این فضا را مورد مرمت قرار داده تا برای بهره‌برداری در اختیار سرمایه‌گذاران جدید قرار دهد.

سخنگوی شورای شهر اردبیل به لایحه شهرداری در مورد ارائه تخفیف هفته دولت و دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: این تسهیلات خوش‌حسابی در پرداخت عوارض شهرداری در 8 بند مطرح شده و در 7 بند نیز نحوه وصول مورد تاکید قرار گرفته است.

افسانه بیان کرد: در کمیسیون تصمیم بر این شد تا هیچگونه تخفیفی به آرای کمیسیون ماده 100 ارائه نشود و در مورد تهاتر هم‌نام و غیرهم‌نام نیز شهرداری اجازه اعمال 20 درصد تخفیف را نخواهد داشت.

وی گفت: خود شهرداری کلمه تهاتر را در لایحه قید کرده و به هیچ وجه تهاتر غیرهم‌نام را قانونی نمی‌دانیم و اگر قرار است تخفیفی ارائه شود باید این تخفیف به روال معمول تا 30 درصد در تهاترها مدنظر قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر اردبیل جابجایی حساب را به نام غیراشخاص نادرست و غیرقانونی اعلام و اظهار کرد: به نظر می‌رسد برخی افراد سودجو دنبال مطرح کردن بحث تهاتر هستند تا از این محل سودی را به جیب بزنند.

 

 

دولت شورای شهر شهرداری لایحه اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر