کد خبر: 951820 A

شهردار اردبیل:

شهردار اردبیل از آغاز عملیات بازگشایی، تعریض،تملک املاک باقیمانده در سایت شهیدگاه اردبیل به مساحت بالغ بر ۹۰۰ متر مربع خبر داد.

به گزارش ایلنا اردبیل، حمید لطف اللهیان امروز  در بازدید از محوطه شهیدگاه اردبیل تصریح کرد: در راستای تحقق شعار «اردبیل، شهر انسان محور» و ادامه بازگشایی و تملک املاک شهیدگاه در اطراف بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، این محوطه با هزینه بیش  از ۶ میلیارد تومان بازگشایی و تعریض شد.

وی گفت: عملیات بازگشایی سایت شهیدگاه در بافت مرکزی و تاریخی شهر در چند روز گذشته اجرا شد و  اکنون عملیات سنگفرش آن در حال اجرا است.

شهردار اردبیل با تاکید بر ارتقای فرهنگ پیاده مداری و سلامت محوری بیان کرد: در این راستا پیاده راههایی از جمله پیاده راه اسفریس، پیاده راه ارتش و رینگ سلامت شورابیل در شهر اردبیل احداث شده است که علاوه بر اینکه موجب ارتقای کیفیت زندگی، بهبود سلامت جسمی و افزایش روابط اجتماعی شهروندان می‌شود بلکه مورد استقبال شهروندان و گردشگران نیز قرار گرفته است.

لطف‌اللهیان با عنوان اینکه احیای بافت فرسوده شهر و بازآفرینی شهری، بازگشایی محوطه تاریخی شهر،ارتقای جاذبه‌های گردشگری،سلامت محوری وتسهیل در تردد و عبور ومرور شهروندان از جمله اهداف این طرح است افزود: اجرای پروژه های سلامت محور همواره جز برنامه ها و اویت های شهرداری است.

شهردار اردبیل همچنین با بیان اینکه فضای شهیدگاه با هدف مکانی تاریخی برای برگزاری آیین‌ها و مناسبت‌های مذهبی_فرهنگی در بافت تاریخی شهر و در اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی طراحی و اجرا شد، گفت: اجرای آبنما، مبلمان شهری و نورپردازی های نوین شهری با هدف خلق زیباییهای بصری در فضای شهر نیز در این محوطه اجرا شده است.

 

جاذبه های گردشگری سلامت شهرداری اردبیل شهیدگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر