کد خبر: 948753 A

با انجام مراسمی؛

طی مراسمی قاضی علی نباتی بعنوان رئیس دادگستری و آرش جعفری بعنوان دادستان جدید شهرستان خلخال معرفی شدند.

به گزارش ایلنا اردبیل، طی مراسمی جداگانه در شهرستان خلخال و کوثر، با حضور رئیس کل دادگستری استان،دادستان مرکز استان و  معاون ناظر ، امامان جمعه و اعضای شورای تامین شهرستان خلخال و کوثر، رئیس و دادستان جدید شهرستان خلخال و نیز رئیس جدید دادگستری شهرستان کوثر معرفی شد.

 قاضی عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این جلسه تصریح کرد: بی‌شک خدمتگذاری به مردم عبادت است و مسلما یادآوری جانفشانی ها و از خود گذشتگی های ایثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس پشتوانه و دلگرمی مضاعفی در ارائه خدمت صادقانه و بی منت به مردم است.

 وی با اشاره به نقش مجموعه‌های قضایی در احقاق حق، ایجاد عدالت و امنیت در جامعه گفت: مسلماً  تحقق عدالت و امنیت که بسترساز توسعه و آبادانی است در گرو همکاری، تعامل و هم افزایی کلیه دستگاه های اجرایی و نهادهای نظامی و امنیتی به دست می آید. 

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به حضور آیت الله رئیسی در راس قوه قضاییه به تشریح برنامه های تحولی سیستم قضایی پرداخت و گفت: اینک شاهد آن هستیم که  مجموعه های قضایی علاوه بر انجام تکالیف ذاتی خود، در حوزه های مختلف نیز نقش آفرینی می کند.

 حمایت قضایی از سرمایه گذاری به منظور رونق بخشیدن به تولید و اشتغال، دفاع جدی و قاطعانه از حقوق عامه، تداوم و استمرار مبارزه با مظاهر فساد در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از جمله موضوعاتی است که به طور مضاعف برای تحقق آن تلاش می شود.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اقدامات و عملکردهای تشکیلات قضایی استان با قدردانی از پرسنل دادگستری استان گفت: استان اردبیل، اولین استان در تعیین تکلیف پرونده های معوق در سطح کشور بوده که این امر جز در سایه تلاش و کوشش شبانه روزی قضات و کارمندان دادگستری استان  محقق نمی شد.

 وی در ادامه با اشاره به امنیت بالای شهرستان های خلخال و کوثر یاد آور شد: برخورد قاطعانه با اخلالگران نظم و امنیت یکی از اولویت های اصلی دستگاه قضایی است، لذا دستگاه قضایی با هرگونه قدرت نمایی و اخلال در امنیت به شدت مطابق قانون برخورد می نماید.

  رئیس کل دادگستری استان، اقدام برنامه محور، برخورد با ایجاد هرگونه ناامنی و قانون شکنی، لزوم نظارت بر زیر مجموعه و نظارت ها بر عملکرد سایردستگاه‌های اجرایی، مبارزه با فساد، بهره‌مندی بیش از پیش از خدمات الکترونیک قضایی با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین لزوم اتخاذ نگاه پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف در راستای کاهش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی را از مهمترین اولویت‌های سیستم قضایی استان عنوان نمود.

گفتنی است در این مراسم با قدردانی از خدمات ارزشمند قاضی علی رمضانپور رئیس سابق دادگستری شهرستان خلخال، علی نباتی را که پیش از این به عنوان دادستان شهرستان خلخال بود، به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان و قاضی آرش جعفری را به عنوان دادستان جدید شهرستان خلخال معرفی شد. 

همچنین با قدردانی از خدمات ارزشمند قاضی آرش جعفری رئیس سابق دادگستری شهرستان خلخال، جعفر خاکپور را به عنوان رئیس جدید دادگستری این شهرستان معرفی شد.

الکترونیک ویروس هشت سال دفاع مقدس دادگستری دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر