کد خبر: 944031 A

شهردار اردبیل در گفت و گو با ایلنا:

شهردار اردبیل گفت: از آنجایی که حفظ و ارتقا سلامت عمومی شهروندان مورد توجه شهرداری است، ضروری است شهروندان نیز در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مشارکت و همراهی کنند.

حمید لطف اللهیان در گفت وگو باخبرنگار ایلنا تصریح کرد: مجموعه شهرداری اردبیل از بدو شیوع ویروس کرونا در اردبیل، اقدامات موثری انجام داده که در شیوع دوره دوم نیز این اقدامات تداوم داشته و شهرداری اردبیل وظایف و تکلیف خود را در این راستا به نحو احسن انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی با محتوایات آموزشی و اطلاعات مناسب و به روز اقدام به اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان کرده است، افزود: از شهروندان اردبیل نیز درخواست داریم در پیشگیری از این ویروس پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

شهردار اردبیل با تاکید بر اینکه بدون  همراهی و مشارکت مردم در پیشگیری از این ویروس موفق نخواهیم شد، بیان کرد: شهروندان از حضور در آرامستان‌ها و اماکن پرتردد و پرخطر جدا خودداری کنند.

لطف اللهیان با اشاره به وضعیت قرمز شهر اردبیل گفت: تمامی سازمانهای شهرداری همچون سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی بصورت ۲۴ ساعته برای مبارزه با این ویروس پای کار هستند و با هدف  آگاهی‌دهی به شهروندان در تمامی دستگاه‌های ناوگان حمل ونقل عمومی( اتوبوس‌ها، تاکسی ها و خودروهای سبک و سنگین) سازمانها و مناطق پوسترهایی با مضمون «من ماسک میزنم» «من از تو مراقبت می‌کنم تو از من مراقبت کن» و ... نصب شده است.

شهردار اردبیل گفت: همچنین در روزهای قرمز کرونایی اردبیل، روزانه حدود ۲۷ نفر در آرامستانهای اردبیل دفن میشوند که تلاشگران در سازمان آرامستان‌های اردبیل این روزها در جهت رفاه حال همشهریان زحمات زیادی را متحمل هستند که جا دارد از زحمات این عزیزان در آرامستانهای استان تشکر کنیم.

وی یادآور شد: در راستای یادآوری به شهروندان برای رعایت موارد پیشگیری و بهداشتی، در اقدامی نمادین نیز تمامی تندیس‌ها و مجسمه مشاهیر شهر اردبیل ماسک زده شد تا شهروندان را به کمپین من ماسک می‌زنم تشویق شوند.

سلامت شهرداری ماسک ویروس اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر