کد خبر: 220106 A

دور جدید عضوگیری خانه مطبوعات استان اردبیل آغاز شده است / طبق اساسنامه جدید، داشتن بیمه جهت عضویت روزنامه نگاران الزامی است.

مدیر خانه مطبوعات استان اردبیل گفت: اساسنامه جدید خانه مطبوعات استان در مجمع عمومی فوق العاده برگزار شده، تصویب شده اما قسمتی از اصلاحات مورد نظر مجمع عمومی فوق‌العاده نیز به تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده است و شرایط برای برگزاری انتخابات هیئت مدیره جدید آماده است.

به گزارش ایلنا، مهدی حسین‌نژاد افزود: همه کسانی که تمایل به عضویت و فعالیت در خانه مطبوعات استان را دارند اعم از اعضای با سابقه و فعلی و حتی کسانی که سابقه عضویت ندارند، در صورت احراز شرایط روزنامه‌نگاری که یکی از مهم‌ترین شرایط اساسنامه جدید، داشتن بیمه روزنامه‌نگاری و خبرنگاری است، می‌توانند عضو خانه مطبوعات شوند.

مدیر خانه مطبوعات استان اردبیل تصریح کرد: بنا به در پیش بودن انتخابات، دبیرخانه مطبوعات آمادگی دارد در این دور بلافاصله با احراز شرایط و تحویل مدارک نسبت به صدور کارت‌های عضویت جدید خانه مطبوعات برای اعضا اقدام کند.

حسین‌نژاد ادامه داد: در اساسنامه برای افرادی که به عنوان شغل دوم به حرفه روزنامه‌نگاری مشغول هستند و بیمه آن‌ها از محل دیگری واریز می‌شود، پیش‌بینی شده است در صورت تائید سابقه و حرفه آن‌ها به عنوان روزنامه‌نگار به شرط معرفی از یک سهمیه یک رسانه بر‌تر عضویتشان با بیمه‌های دیگر نیز مورد پذیرش قرار می‌گیرد اما از این پس هیچ روزنامه‌نگاری بدون بیمه، شرایط عضویت در خانه مطبوعات را نخواهد داشت.

وی بیان کرد: بنا به مصوبه هیئت مدیره خانه مطبوعات، روزنامه‌نگارانی که قصد عضویت در خانه مطبوعات را دارند می‌توانند با تماس با خانه مطبوعات و اعلام ایمیل خود نسخه‌ای از اساسنامه خانه مطبوعات را دریافت کنند.

مدیر خانه مطبوعات استان اردبیل گفت: روزنامه‌نگاران حداکثر تا ۲۵ آبان ماه فرصت دارند درخواست و مدارک خود را تحویل خانه مطبوعات دهند و بدیهی است انتخابات خانه مطبوعات استان با هر تعداد از اعضایی که شرایط عضویت جدید را احراز کرده‌اند با رعایت مفاد اساسنامه قابل انجام و قانونی خواهد بود.

حسین‌نژاد از تشکیل صندوق حمایت از روزنامه‌نگاران استان، موضوع هدیه و حمایت اداره کل ارشاد و استانداری اردبیل برای روز خبرنگار سال ۹۳ با سرمایه ۶۰۰ میلیون ریال خبر داد.

وی در پایان سخنان خود گفت: با تفاهم و مشارکت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران شعبه اردبیل در مرحله اول وام ضروری ۲۰ میلیون ریالی به خبرنگاران تعلق خواهد گرفت و سپس هر ماه برای سه نفر دیگر وام ضروری با همین مبلغ پیش‌بینی شده است.

استان اردبیل انتخابات ایران ایمیل رسانه سرمایه قرض الحسنه مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر