کد خبر: 1085817 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: لازم است بیماران ترخیص شده همچنان تا بهبودی کامل، به مدت دو هفته قرنطینه خانگی را رعایت کنند و از ارتباط با اعضای خانواده و رفت و آمد به بیرون خودداری نمایند.

محمدرضا رضایی بنا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل عنوان کرد: متاسفانه شاهد کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم استان هستیم که در این خصوص توصیه می شود هم استانی ها با مقید بودن به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در کاهش ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان ها موثر باشند.

وی افزود: متاسفانه طی شبانه روز گذشته 27 بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های استان بستری شده اند و وضعیت 42 بیمار وخیم گزارش شده که در بخش آی سی یو بستری شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: خوشبختانه طی مدت یاد شده هیچگونه مورد فوتی در استان گزارش نشده اما ذکر این نکته ضروری است که مردم به دلخوش به کاهش موارد فوتی نباشند چرا که این بیماری همچنان تلفات می گیرد و تنها راه نجات همنوعان از ابتلا به آن، رعایت دستوالعمل های بهداشتی و توصیه آن به یکدیگر است.

رضایی بنا با بیان اینکه در حال حاضر 184 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: از تعداد 27 بیمار کرونایی جدید، 19 نفر از اردبیل، 4 نفر پارس آباد، یک نفر گرمی و 3 نفر از خلخال گزارش شده است.

وی از ترخیص 31 بیمار کرونایی با بهبودی نسبی طی شبانه روز گذشته در استان خبر داد و گفت: لازم است بیماران ترخیص شده همچنان تا بهبودی کامل، به مدت دو هفته قرنطینه خانگی را رعایت کنند و از ارتباط با اعضای خانواده و رفت و آمد به بیرون خودداری نمایند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد:  بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت نارنجی و شهرستان های پارس آباد، گرمی، بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

 

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل کووید 19 بستری بیماران کرونا علوم پزشکی اردبیل محمدرضا رضایی بنا ترخیص بیماران کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر