کد خبر: 1083591 A

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: 5 پروژه شاخص در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اجرا و تکمیل شد.

به‌ گزارش ایلنا، نادر فلاحی عنوان کرد: در کنار طرح‌های مختلف در حوزه مرمت مستمر و برخی طرح‌های دیگر، 5 پروژه شاخص در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اجرا و تکمیل شد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل مهمترین این پروژه‌ها را ساماندهی و افتتاح صحن قیزیل‌باشلار برشمرد و بیان کرد: این پروژه در 2 هزار و 500 مترمربع و با اعتبارات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تکمیل شده است.

وی ساماندهی و آجرفرش محوطه تاریخی شهیدگاه در 3 هزار مترمربع مساحت و نورپردازی حیاط باغ اصلی در 4 هزار مترمربع را از دیگر طرح‌ها عنوان کرد و گفت: ساماندهی و مرمت مدرسه پورسینا(عمارت دارالارشاد) نیز اجرایی و تکمیل شده که اعتبار این طرح‌ها نیز از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل تامین شده است.

فلاحی از راه‌اندازی 6 موزه شامل سکه، اسناد، کتیبه‌های سنگی، قطعات سفال، سفال و عکس‌های قدیمی در این مجموعه جهانی خبر داد و افزود: اعتبار راه‌اندازی این موزه‌ها نیز از محل پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی تامین شده است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: از سال 99 عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز شده که با بهره‌‌برداری از این پروژه‌ها برای 115 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

 

میراث فرهنگی اردبیل شیخ صفی الدین اردبیلی نادر فلاحی موزه شیخ صفی الدین اردبیلی موزه اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر