کد خبر: 1083024 A

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از کسب رتبه اول کشوری این اداره کل در رسیدگی و پاسخگویی به شکایات خبر داد.

به گزارش ایلنا، رضا شیرین زاده که در جلسه کمیسیون ماده 12 رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل ونقل استان سخن می گفت، بیان کرد: طبق ارزیابی های انجام گرفته در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از بازه زمانی اردیبهشت 99 تا اردیبهشت 1400 معاونت حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل به 97/8 درصد شکایات رسیدگی کرده و این مهم نشانگر کیفیت سطح ارتقای خدمات است.

وی با بیان اینکه استان‌های تهران،لرستان و هرمزگان از نظر وضعیت پاسخگویی و رسیدگی در رتبه‌های بعدی قرار دارند، افزود: عمده شکایات واصله مربوط به نارضایتی مسافران از عملکرد ناوگان‌های عمومی، رانندگان و شرکت های حمل و نقل مسافری و بیشتر شکایات رانندگان از شرکت های حمل و نقل کالا است.

شیرین زاده جلب رضایت شاکیان را از جمله اهداف مهم برگزاری جلسات کمیسیون های ماده 11 و 12 عنوان کرد و از مردم ،رانندگان و صاحبان کالا خواست هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه 141 جهت رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند.

 

رسیدگی به شکایات راهداری اردبیل رضا شیرین زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر