کد خبر: 1023 A

با تحقیقات انجام شده از سوی پلیس اطلاعات و امنیت استان قم، متهم اصلی پرونده دستگیر و تعداد 12 جلد گذرنامه مجعول، 38 عدد برچسب ویزای جعلی، مهر سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف و... کشف و ضبط شد.

قم - ایلنا: جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری بزرگترین باند جاعلان حرفه ای و بین المللی در استان قم خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، سرهنگ "محمدرضا میرحیدری" در جمع خبرنگاران، با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: در پی کسب اخبار واصله، مبنی بر استفاده تعدادی اتباع خارجی از گذرنامه و ویزای جعلی، بلافاصله پلیس اطلاعات و امنیت استان با تشکیل تیم ویژه ای، شناسایی و دستگیری متهمان را در دستور کار خود قرار داد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم افزود: در نهایت باتلاش شبانه روزی و تحقیقات انجام شده توسط این پلیس، یکی از متهمان دارای گذر نامه جعلی، شناسایی و در بازجویی انجام شده از نامبرده، رابط جاعل شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ "میر حیدری " ادامه داد: با شناسایی رابط جاعل، متهم دیگری که در زمینه جعل با متهم اصلی پرونده در رابطه بود، شناسایی و ضمن دستگیری در بازرسی از محل وی، دوجلد گذرنامه جعلی خارجی، مهر جعلی اداره اتباع خارجه یکی از استان های کشور، تعداد دو عدد مهر ژلاتینی، چهار عدد پایه مهر دستی، چهار دستگاه اتوماتیک مهر زنی و سه عدد مهر تاریخ زن، کشف و ضبط شد.

وی افزود: در بازجویی از متهم موصوف، وی به نقش خود در زدن مهر ورود و خروج جعلی اعتراف و اظهار داشته، و گفته بود نقوش مهر ورود و خروج مرز زمینی را قبل از دستگیری معدوم کرده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم اظهار داشت: با راهنمایی های متهم مذکور، درنهایت سه نفر دیگر نیز در این رابطه دستگیر و در بازرسی بدنی از آنها تعداد 5 جلد گذرنامه با مهر و روادید جعلی كشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: با تحقیقات انجام شده از سوی پلیس اطلاعت و امنیت استان و با راهنمایی متهمان، متهم اصلی پرونده شناسایی و ضمن دستگیری در بازرسی از منزل وی، تعداد 12 جلد گذرنامه مجعول، 38 عدد برچسب ویزای جعلی، مهر سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف، مهر ورود (26) هوایی مشهد، مهر ورود (9) مرز زمینی میلک، مهر خروج (14) مرز زمینی میلک، مهر ریاست اداره پاسپورت افغانستان، مهر خروج هوایی مزار شریف، مهر ورود و خروج مرز راه ابریشم و سایر الات و ادوات جعل من جمله سیستم رایانه و نرم افزار های فتوشاپ مخصوص جعل روادید کشف و ضبط شد.

سرهنگ "میر حیدری " جانشین فرماندهی انتظامی استان قم در پایان گفت: برابر بررسی های به عمل آمده و تحقیقات از متهمان موصوف، متهم اصلی پرونده از نقاط مختلف کشور به ویژه استان فارس، گذرنامه فاقد اعتبار روادید به آدرس متقاضیان خود ارسال و پس از صدور روادید جعلی90 روزه و مهر ورود به آدرس متقاضیان ارسال می کرده است که پس از دستگیری کلیه اعضای باند مذکور توسط پلیس اطلاعات و امنیت استان قم، متهمان موصوف به مراجع قضایی استان معرفی که در نهایت با قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر