کد خبر: 58624 A

معاون رئیس جمهور خبر داد؛

بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی در ده ماهه سال گذشته به ایران ورود پیدا کردند که این آمار رشد بسیار خوبی را در ورودی گردشگر خارجی نشان می‌دهد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برگزاری جشن تقدیر از اعضای ستاد تسهیلات سفرهای کشور با حضور یکصد هزار نفر در استادیوم آزادی در۲۶ فروردین ماه جاری با حضور مقامات عالی کشور خبر داد.
به گزارش ایلنا از مشهد، محمدشریف ملک‌زاده با بیان اینکه برای نوروز ۹۲ در ستاد تسهیلات سفرهای کشور برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام گرفته است، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و به ویژه حمایت شخص رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت در ایام نوروز هیچ گونه محدودیتی برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم نداریم.
وی نصب کیوسک‌های اطلاع رسانی در مبادی ورودی و خروجی شهر‌ها را یکی از اقدامات نوروزی این ستاد تسهیلات سفرهای کشور برشمرد و افزود: امسال مرکز ترافیک پلیس راهور ناجا و سازمان هوا‌شناسی همکاری و تعامل بسیار خوبی با ستاد تسهیلات سفرهای کشور داشته و همواره آخرین وضعیت جوی و راه‌های کشور را ارائه می‌دادند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به نبود هیچگونه افزایش نرخی در واحدهای اقامتی استان خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: در امسال در هیچ یک از مراکز اقامتی افزایش نرخ که نداشتیم بلکه حتی ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش نرخ را در برخی از واحد‌ها شاهد بودیم.
ملک‌زاده افزود: جز ۱۰ درصد تخفیف که تمام واحد‌ها در سراسر کشور اعمال کردند، برخی از واحد‌ها در مشهد مقدس ۳۰ تا ۳۵ درصد تخفیف لحاظ کرده بودند که در نوع خود بی‌نظیر است.
وی تاکید کرد: در عین حال باید واحد‌ها توجه کنند که در صورت مشاهده افزایش نرخ با واحد متخلف برخورد می‌شود و بعد از تعطیلات واحد متخلف تقلیل درجه دارند.
ملک‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رونق چشمگیر گردشگری داخلی اذعان کرد: امسال گردشگری داخلی رونق بیشتری نسبت به سال‌های گذشته پیدا کرده که این تنها به دلیل افزایش نرخ ارز نبوده بلکه به دلیل برنامه‌ریزی‌های ویژه سازمان در طول سال بوده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تاکید بر ارتقاء بیش از پیش خدمات سفر و کیفیت خدمات سفر نسبت به گذشته متذکر شد: یکی از برنامه‌هایی که از سال گذشته در این سازمان دنبال می‌شد، گردشگری با علایق ویژه بود که در ۳۱ استان منسجم شد.
ملک‌زاده تصریح کرد: این برنامه‌ریزی‌ها سبب شد تا مردم بدانند که امسال سفری با برنامه‌ریزی دقیق را در سبد کالایی خود قرار دهند و حتی به جاذبه‌های گردشگری استان خود سفر کنند.
وی با بیان اینکه گردشگری داخلی جای خود را میان مردم پیدا کرده است، ادامه داد: همواره وقتی مردم با حوزه تمدن ایران اسلامی بیشتر آشنا می‌شوند، گردشگری داخلی نیز روز به روز رشد و صعود خود را دنبال می‌کند.
وی یادآور شد: انشاالله در سال ۹۲ با گردشگری علایق ویژه در ۳۱ استان کشور و نیز همکاری و تعامل با بخش خصوصی و تخصصی کردن گردشگری در حوزه‌های مختلف مانند اکوتوریسم، گردشگری سلامت، گردشگری زیارتی و گردشگری علمی بتوانیم این حوزه را به معنای تخصصی توسعه داده تا شناخت مردم نسبت به حوزه‌های مختلف گردشگری بیشتر شود.
معاون رئیس جمهور با اشاره به میزان ورود گردشگران خارجی در ۱۰ ماهه سال ۹۱ اظهار کرد: بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی در ده ماهه سال گذشته به ایران ورود پیدا کردند که این آمار رشد بسیار خوبی را در ورودی گردشگر خارجی نشان می‌دهد.
گفتنی است شکایات زائران و مجاوران بارگاه رضوی از طریق شماره تماس‌های
۲-۷۲۸۳۰۰۱ و ۷۰۴۵ و سایت razavi-chto. ir و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۱۱ ستاد تسهیلات زائران خراسان‌رضوی پیگیری می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر