کد خبر: 31657 A

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:

ایران چهارمین کشور دنیا از نظر میزان طلاق/از هر 5 ازدواج در کشور 3 مورد به طلاق می انجامد/رادیو قرآن فرهنگ غربی را ترویج می کند.

ایلنا کرج:آمارهای رسمی ایران را چهارمین کشور دنیا از نظر میزان طلاق نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا صبح دیروزدکتر محمد جعفر غفرانی استاد و وعضو هیئت علمی دانشگاه تهران در سمیناری با نام تفاوت سبک زندگی اسلامی و غربی در استان البرز اظهار داشت:ایران چهارمین کشور دنیا از نظر میزان طلاق است.

وی در ادامه گفت: به طور میانگین از هر 5ازدواج در کشور 3 مورد آن به طلاق می انجامد که ادامه این روند از لحاظ اجتماعی تاثیرات اجتماعی جبران ناپذیری را در جامعه به دنبال خواهد داشت.

غفرانی اظهار داشت: علل تاخیر جوانان در ازدواج و کم دوامی آن به نظام آموزشی تحمیل شده غرب گرای ما بر میگردد که در این نظام آموزشی خود شناسی و چرایی ازدواج برای افراد به روشنی نادیده گرفته شده است.

وی با اشاره به این مطلب که افراد در جامعه ما با ازدواج اسلامی آشنا نیستند تصریح کرد: ازدواجهایی که امروز در کشور صورت می پذیرد اسلامی نیست و زاییده مکاتب غربی است.

غفرانی در پایان با انتقاد از برنامه های رادیو قرآن گفت:در رادیو قرآن کارشناسان و روانشناسان با اتکا به فرهنگ غربی به سوالات پاسخ داده می دهند که این موضوع با رسالت این رسانه منافات دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر