کد خبر: 1331 A

ذاکر اصفهانی اعلام کرد:

ایران در دوره بازگشت به خویشتن با بهره گیری از ابزارآلات عصر جدید تلاش می‌کند موجودیت فرهنگی و تاریخی خود را حفظ کند.

اصفهان – ایلنا: در استان اصفهان بیش از هشت هزار واحد صنعتی فعالند و بیشترین حجم آهن آلات، فولاد، مصالح ساختمانی و پتروشیمی را تولید می‌کنند.

به گزارش ایلنا، استاندار اصفهان با اعلام این مطلب در دیدار با سروزیر ایالت «سلانگور» مالزی و هیات همراه، افزود: با وجود تلاش‌های غرب برای تاثیرگذاری بر حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی ایران، انقلاب اسلامی آغاز دوره بازگشت به خویشتن برای مردم ما بود.

ذاکر اصفهانی حفظ فرهنگ و تمدن اسلامی ایران را ضروری دانست و گفت: با حفظ موجودیت فرهنگی در صدد رشد، ارتقاء و معرفی این فرهنگ به جهان هستیم.

وی با اشاره به دشمنی‌هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلانی آغاز شده و هنوز پس از ۳۳ سال دامنه آن‌ها نمایان است، خاطرنشان کرد: ایران در دوره بازگشت به خویشتن با بهره گیری از ابزارآلات عصر جدید تلاش می‌کند موجودیت فرهنگی و تاریخی خود را حفظ کند.

استاندار، اصفهان را قطب صنعتی کشور خواند و ادامه داد: رشد علمی امروز ما پس از سالهای انقلاب اسلامی محقق شده است و امروز با باز‌شناسی و بازپروری دوره تاریخی خود درصدد ارتقاء و معرفی آن به جهانیان هستیم.

وی با اعلام آمادگی برای همکاری با کشور مالزی در زمینه توسعه نرم افزاری و فرهنگی خاطرنشان کرد: استان اصفهان با دارا بودن بیش از یکصد واحد دانشگاهی به آموزش و تربیت ۲۰۰هزار دانشجو مشغول است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر